Albert Flórián játékával és személyiségével jelenséggé vált, amit alkotott, felbecsülhetetlen érték – fogalmazott a tárlat megnyitóján Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök.
A június 3-ig tartó tárlatot megtekintő érdeklődők nemcsak egy sporttörténeti kiállítást láthatnak, hanem egy egész korszak történelmével ismerkedhetnek meg – tette hozzá.
A tárlaton Albert Flórián személyes tárgyait, labdarúgó-relikviáit és a pályafutásáról készült 42 tablót tekinthetik meg az érdeklődők.
Az életutat ismertető tablók Albert Flóriánt a magánembert, a férjet, a családapát, a nagyapát és a barátot is megidézik. „Azonnal lelkes apa lettem, fogdostam Magdi kis kezét, éjszaka hallgattam a szuszogását, hogy Istenem, lélegzik-e. Később meg, amikor nagyobb lett, büszkén sétálgattam vele, Irénke tündérien kiöltöztette, hallgattam a fecsegését, vigyáztam a lépteit" – olvasható a családapát bemutató egyik tablón. Egy másik képen a híres kézmozdulat látható: „Volt, aki nem értette, hogy sokszor csípőre tettem a kezem. Emlegették, hogy közelről nézem a meccset és még belépőt sem váltok. Hát elérhetetlen labdák után tényleg nem futottam" – emlékezett később a sportember.
Az egyik tárolóban a bajnok személyes tárgyai sorakoznak, karikagyűrűje, nyaklánca, karórája. Egy másikban az utolsó általa dedikált mez, és az a keresztrejtvény, amelynek megfejtését már nem tudta befejezni 2011 októberében.
„Az Aranycsapatba is befért volna" – Albert Flóriánról mondta egyszer Szepesi György, a legendás sportriporter. Albert 1967-ben kapta meg Európa legjobbjaként az Aranylabdát, 1965-ben pedig a Fradival megnyerte az UEFA-kupa elődjének számító VVK-t. Magyar bajnok, többszörös világválogatott, 75-ször ölthette magára a címes mezt, és az 1962-as labdarúgó-világbajnokság gólkirálya volt. A tisztelői által csak Császárként emlegetett futballista 539 alkalommal játszott a Ferencváros színeiben, és 391 gólt lőtt.
A számtalan sportsikert megelevenítő fotó, érem, trófea, a tárolókban bemutatott válogatott melegítő, sporttáska mellett az érdeklődők láthatják a Bayern München hatvanas számú mezét is, melyet Albert Flórián a másik Császártól, Franz Beckenbauertől kapott a születésnapjára.