Sokáig élt az elképzelés, hogy megmaradt volna a Puskás-stadion esetében a teljes szélső karéj, és beleépítettek volna egy új stadiont. Így létrejött volna egy körülbelül 150 ezer négyzetméteres hasznosítható, kiadható terület. Ezzel annyi probléma volt, hogy túl drága lett volna, illetve megszűnt volna az atlétikapálya. Ezt mára elvetették, és az új elképzelések szerint két stadionja is lesz az országnak.
Vígh László hozzátette, erre azért van szükség, mert az UEFA ma már azt preferálja, hogy a pálya szélétől 4-6-8 méterre legyenek a lelátók, az atlétikai szövetség pedig pályázott a 2017-es világbajnokságra, amihez legalább 35 ezer néző befogadására alkalmas létesítményre van szükség. Így jelen állás szerint a Puskás-stadion lelátóit felújítják, és megmarad atlétikai stadionként. Az új labdarúgó-stadion esetében pedig terv-, illetve ötletpályázat dönti el, hogy ez pontosan milyen léptékű lesz.
A vezető a Magyar Építész Kamara, míg a Magyar Mérnöki Kamara kérése, hogy írjanak ki tervpályázatot, és aki azt megnyeri, az készíthesse el a kiviteli tervet az épületekre. „Ezt kérték, ezt fogjuk tenni" – mondta el Vígh. Szintén a Kamara véleménye, hogy irreális a 2016-os megvalósítás lehetősége.
„Folyamatosan kerülnek elő problémák, de természetesen megvannak a megfelelő lépések ezek megoldására. Nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá nyilvánították az építkezést, így a határidők kezelhetőbbek. Amit felvázoltunk, az egy terv, az élet majd eldönti, kell-e változtatni ezeken. Véleményem szerint a legoptimistább verzió az, hogy 2015 nyarán elkészül az új Puskás-stadion, ha pedig elcsúszik, akkor 2016 elején" – reagált a kritikákra Vígh László a Sport TV-ben.
Vígh szerint a projektről azért lehet ellentmondásos híreket hallani, mert a labdarúgás mindenkinek fontos, a Puskás-stadion mindenkinek a szívügye, mindenki foglalkozik a témával, és mindenki nyilatkozik is az ügyben. „A projektnek egy felelőse van, és én igyekszem úgy összefogni, hogy mindenki jól jöjjön ki belőle" – árulta el.