U21: Egervári az olimpiai csapatban Varga Józsefre, Vassra és Filkorra is számíthat

2009.10.18. 12:49
Címkék
Az U20-as válogatottal világbajnoki bronzérmet nyerő Egervári Sándor szövetségi edző a Nemzeti Sportnak elmondta, gondolatban már az U21-es válogatottat tervezi, amely majd kivívhatja a 2012-es olimpiai szereplés jogát. Abban a csapatban az egyiptomi hősök mellett többek között Varga Józsefre, Filkor Attilára és Vass Ádámra is számíthat.

„Jó volt Egyiptomban lenni, de már az U21-es feladatok jutottak eszembe. Ez a csapat adhatja a londoni olimpiát megcélzó együttes alapját, igaz, abban az egy évvel idősebbek, vagyis a nyolcvannyolcas korosztály tagjai is helyet kaphatnak, ott is vannak értékes játékosok. Londonba úgy lehet eljutni, hogy a csoportgyőztesek kvalifikálják magukat az Európa-bajnokság nyolcas döntőjébe, ahonnan az első öt lesz olimpikon – összesen tehát öt európai együttes lehet ott a játékokon. Nem könnyű, de megpróbáljuk" – nyilatkozta Egervári Sándor.

Érdeklődésünkre a Magyar Labdarúgó-szövetség sajtófőnöke, Serényi Péter megerősítette, hogy a 2012-es olimpián az 1988. január 1. után született játékosok is ott lehetnek (ha kijutunk a játékokra), így többek között Varga Józsefre (DVSC), Vass Ádámra (Brescia) és Filkor Attilára (Sassuolo) is számíthat Egervári Sándor.

(Az olimpiai csapat az U23-as válogatott, de ez az együttes a selejtezők kezdetekor 21 éven aluli játékosokból áll össze.)

Egervári Sándor nyilatkozatát itt olvashatja bővebben!

Legfrissebb hírek

Másodszor sem bírt a spanyolokkal a magyar női röplabda-válogatott

Röplabda
1 órája

Borbély Balázs: A kimaradt tizenegyesnél megfordult a fejemben, hogy megbosszulhatja magát

Labdarúgó NB I
1 órája

Rodri Barcelonába, Tóth Rajmund Konyába érkezett meg – ez történt hétfőn a transzferpiacon

Minden más foci
1 órája

Keddi sportműsor: BL-selejtezők Varga Barnabással és Vitális Milánnal

Minden más foci
2 órája

Aubameyang góllal, a Depor hazai döntetlennel tért vissza a La Ligába

Spanyol labdarúgás
2 órája

Demjén Patrik remek napot fogott ki; Kós Hubert nem teljesen elégedett

E-újság
2 órája

Videó: Tóth Rajmund megérkezett Törökországba

Labdarúgó NB I
2 órája

Tisztelt szerkesztőség! – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2 órája