Vb-2010: Portugália, Svédország, Dánia, Albánia és Málta az ellenfél

Vágólapra másolva!
2007.11.25. 18:10
Címkék
A magyar válogatott Portugáliával, Svédországgal, Dániával, Albániával és Máltával került egy selejtezőcsoportba. Első látásra ez bizony elég nehéz csoportnak tűnik.
Christian Karembeu húzta ki nekünk Portugáliát
Christian Karembeu húzta ki nekünk Portugáliát
Christian Karembeu húzta ki nekünk Portugáliát
Christian Karembeu húzta ki nekünk Portugáliát

Elnök és kapitány

Kisteleki István: Amit a sorsolás előtt mondtam, azt most is fenntartom, a magyar válogatottnak versenyben kell lennie a csoportban a második helyért. Az első két kiemelt közül úgy érzem, Portugáliát itthon elkaphatjuk, a svédek ellen hagyományosan nem szokott szerencsénk lenni.
Várhidi Péter: Kiegyenlített hatosba kerültünk, a sorsolásunk nem tűnik rossznak, talán a második csoport lett volna jobb nekünk. Portugália, Svédország és Dánia közel azonos játékerőt képvisel, biztos lesznek körbeverések, döntetlenek a csoportban. A selejtezőkig még egy évünk van, addig még több meccset játszunk és, ha annyit fejlődünk, mint az elmúlt évben, akkor még közelebb kerülhetünk riválisainkhoz. Hazai pályán bárki ellen győzelmi eséllyel léphetünk pályára.
A magyar labdarúgó válogatott az első csoportba került, ahol, Portugália, Svédország, Dánia, Albánia és Málta lesz a mieink ellenfele.

Málta az Eb-selejtező sorozatban is ellenfelünk volt, s ki nem emlékezne arra, hogy idegenben tavaly 2-1-es vereséget szenvedett válogatottunk, ami Bozsik Péter szövetségi kapitány állásába is került. Igaz, idén a Megyeri úton sikerült a visszavágás, s Feczesin és Tőzsér góljaival győztünk 2-0-ra.

Albániával már elég régen találkoztunk, egészen pontosan 1950-ben, akkor az Aranycsapat 12-0-ra győzött. Két évvel korábban azonban csak gól nélküli döntetlent játszottunk idegenben. A balkán gárda az Eb-selejtezősorozatban a G-csoport ötödik helyén végzett, megelőzve például Szlovéniát.

Dánia és Svédország egyaránt az F-csoportban szerepelt, s közülük utóbbi ki is jutott az Eb-re. A svédekkel a legutóbbi vb-selejtező sorozatban is egy csoportban voltunk, s idehaza 1-0-ra, idegenben 3-0-ra kaptunk ki tőlük. Dániával még 1994-ben találkoztunk, s Koppenhágában 3-1-es vereséget szenvedtünk.

A legutóbbi vb-n negyedik, illetve a 2004-es Eb-ezüstérmes - természetesen a jövő évi Eb-re ugyancsak kijutó - portugál válogatottal a 2000-es Eb selejtezőiben találkoztunk s idehaza 3-1-es, idegenben pedig 3-0-s vereséget szenvedtünk tőlük.

A csoportból az első helyezett jut ki egyenes ágon a vb-re, s a kilenc csoportmásodik közül a legjobb nyolc pótselejtezőt játszik.

EURÓPAI ZÓNA
1. Málta Albánia Magyarország Dánia Svédország Portugália
2. Luxemburg Lettország Moldova Svájc Izrael Görögország
3. San Marino Szlovénia Szlovákia Észak-Írország Lengyelország Csehország
4. Liechtenstein Azerbajdzsán Wales Finnország Oroszország Németország
5. Észtország Örményország Bosznia-Hercegovina Belgium Törökország Spanyolország
6. Andorra Kazahsztán Fehérorszország Ukrajna Anglia Horvátország
7. Feröer-szk Ausztria Litvánia Szerbia Románia Franciaország
8. Montenegró Grúzia Ciprus Írország Bulgária Olaszország
9. - Izland Macedónia Norvégia Skócia Hollandia
A csoportok győztesei kijutnak a vb-re, a legjobb nyolc második helyzetteket pedig párokba sorsolják és a párharcok győztesei jutnak ki a vb-re.

ÁZSIAI ZÓNA
1. csoport: Ausztrália Kína Irak Katar
2. csoport: Japán Bahrain Omán Thaiföld
3. csoport: Dél-Korea Koreai NDK Jordánia Türkmenisztán
4. csoport: Szaúd-Arábia Üzbegisztán Libanon Szingapúr
5. csoport: Irán Kuvait Arab Emírségek Szíria
A csoportok tagja oda-visszavágós alapon játszanak majd egymással, majd az így kialakult tabella első két-két helyzettje továbbjut két ötös csoportba. Onnan az első két helyezett jut ki a vb-re, a két harmadik pedig pótselejtezőt játszik, s a győztes a vb-re való kijutásért az óceániai zóna győztesével mérkőzik majd meg.

CONCACAF-ZÓNA
1. csoport:
Egyesült Államok Dominika-Barbados győztese
Guatemala Turks és Caicos szk.-St. Lucia győztese
Trinidad és Tobago Bermuda-Kajmán szk. Győztese
Kuba Aruba-Antigua és Barbuda győztese
2. csoport:
Mexikó Belize-St. Kitts és Nevis győztese
Jamaica Bahama-Brit Virkin szk. Győztese
Honduras Dominikai Közt.-Puerto Rico győztese
Kanada St. Vincent
3. csoport:
Costa Rica Virgin szk.-Grenada győztese
Guyana Suriname-Montserrat győztese
Panama Salvador-Angullia győztese
Haiti Nicaragua-Holland Antillák győztese
Az első fordulóban oda-visszavágós párharcban jut tovább páronként egy-egy csapat, amely egy kiemelt válogatottal találkozik ugyancsak oda-vissavágós alapon. Ezek győztesei három négy tagú csoportba jutnak be, ahonnan az első két helyezet jut tovább a döntő hatos csoportba. Innen az első három jut ki automatikusan a vb-re, míg a negyedik, a dél-amerikai zóna ötödik helyzettjével játszik majd pótselejtezőt.

AFRIKAI ZÓNA
1. csoport Kamerun Zöldfoki szk. Tanzánia Mauritius
2. csoport Guinea Zimbabwe Namíbia Kenya
3. csoport Angola Benin Uganda Niger
4. csoport Nigéria Dél-Afrika Egyenlítői Guinea Sierra Leone
5. csoport Ghána Líbia Gabon Lesotho
6. csoport Szenegál Algéria Libéria Gambia
7. csoport Elefántcsontpart Mozambik Botswana Madagaszkár
8. csoport Marokkó Etiópia Ruanda Mauritánia
9. csoport Tunézia Burkina Faso Burundi Seychelles szk.
10. csoport Mali Kongó Szudán Csád
11. csoport Togó Zambia Eritrea Szváziföld
12. csoport Egyiptom Kongói DK Malawi Dzsibuti
A csoportgyőztesek és a nyolc legjobb csoportmásodik jut tovább, ahol egy újabb csoportkörben öt kvaartettet alakítanak ki, s ebből az első helyzettek jutnak ki a vb-re. Mivel a selejtező sorozat egyben az Afrikai Nemzetek Kupája Selejtezője is, ezért a vb-házigazda Dél-Afrika is besorolásra került, az eredményeik azonban nem számítanak bele a vb-selejtező sorozatba.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik