Megérdemelné a Rimet-kupát

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2004.03.31. 21:37
Címkék
Puskás Ferenc 77 esztendős lesz. Az Aranycsapat legendás játékosát holnap köszöntik fel szerettei, és ismerősei  sőt, az egész világ. Az ünnepnap előtt érkezett a hír: az 1954-es berni vb-döntő előtt a győztes NSZK játékosai doppingolhattak&
A játékos, akiért a világ rajongott
A játékos, akiért a világ rajongott
A játékos, akiért a világ rajongott
A játékos, akiért a világ rajongott
A játékos, akiért a világ rajongott
A játékos, akiért a világ rajongott
Ott volt az az ütött-kopott, kicsorbult lapát, mellette pedig a rozoga talicska, aztán usgyi, máris kezdődött a munka. Puskás Ferenc – aki a hivatalos krónikák bejegyzései szerint holnap ünnepli 77. születésnapját – akkor kilencesztendős volt, és olyannyira lelkesnek tetszett, hogy ha rajta múlik, egyenesen a riói Maracana-stadion épül meg Kispesten a temető mellett. Mert pályát építettek, mégpedig saját, imádnivaló futballpályát a kispesti srácok.
A kis Puskás, bár nem volt tízesztendős, mégis lelkesen tolta a talicskát, cipelte a téglát, túrta, kaparta a földet, hogy csak épüljön minél hamarabb fel a leégett stadion. Akkor összefogott Kispest apraja-nagyja, és – ahogy a korabeli hírekben is megjelent – mivel 134 kissrác lakott a környékbeli házakban, valamennyi úgy érezte, hogy a két kis kezével és a nagy-nagy szívével újjávarázsolja a stadiont. Puskás Ferenc akkor már tudta vagy legalábbis elhatározta, hogy ő bizony ezen a pályán nemcsak egy lesz a sok kispesti srác közül, hanem sztárrá, egyenesen világsztárrá válik, hogy majd róla beszél mindenki, mi több, róla születik cikk, mondjuk, 77. születésnapja apropóján.
Róla, a leghíresebb magyarról. ---- S ---- P
Legfrissebb hírek

Az UEFA ismét megidézte Szoboszlai és Haaland barátságát – videó

Bajnokok Ligája
15 perce

Simán nyert az újonc Szolnok otthonában a címvédő MÁV Előre a férfi röplabda Extraligában

Röplabda
27 perce

Szlovén győzelem a síugrók vegyes csapatversenyében a téli olimpián

Téli olimpia 2026
44 perce

Golopencza Szonja a Nemzeti Sportrádióban: az Eb-ezüst a visszaigazolás, hogy ezt kell csinálnom

Vízilabda
45 perce

Előnyben a DVTK és a BJA HC a jégkorong ob I negyeddöntőjében

Jégkorong
47 perce

Tizenhárman pályáznak a Tripla Arany Klub tagságra a jégkorongozóknál a téli olimpián

Téli olimpia 2026
1 órája

Tóth Alex először kezdett a Bournemouthban!

Angol labdarúgás
1 órája

Svéd olimpiai bajnoka lett a curlinges vegyes párosoknak

Téli olimpia 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik