Olimpia: Benkó Barbara 27. lett hegyikerékpárban

Vágólapra másolva!
2012.08.11. 15:14
Címkék
A világ- és Európa-bajnok Julie Bresset nyerte meg a női hegyikerékpárosok versenyét a londoni olimpián. A magyar induló, Benkó Barbara 27. lett.

Benkó Barbara a világranglistán elfoglalt helyének köszönhetően csak a 4., utolsó sorból indulhatott a futamon. A magyar versenyző az elején feljött a 18. helyre, ám utána fokozatosan visszacsúszott, és a sereghajtók között tanyázott.

Benkó végül a 27. helyen fejezte be a futamot, előle kiesett a kolumbiai és a norvég rivális, valamint sikerült maga mögött tartania a dél-afrikai Candice Neethlinget.

Az első helyért a világ- és Európa-bajnok Julie Bresset, valamint a címvédő Sabine Spitz között folyt nagy csata, ám előbbi a végén sikeresen ellépett riválisától, és bő egy perc különbséggel meg is nyerte a viadalt. A harmadik hely az amerikai Georgia Gouldé lett.

LONDON 2012 – NŐI HEGYIKERÉKPÁR
1.
Julie Bresset Franciaország
1:30.52
2.
Sabine Spitz
Németország
1:31.54
3.
Georgia Gould
Egyesült Államok
1:32.00
4.
Irina Kalentyijeva
Oroszország
1:32.33
5.
Esther Suss
Svájc
1:32.46
6.
Alexandra Engen
Svédország
1:33.08
…27.
Benkó Barbara
Magyarország
1:43.24

 

 

Legfrissebb hírek

Börtönre ítélték a Vinícius-bábut felakasztó Atlético-fanatikusokat

Spanyol labdarúgás
1 perce

A bennmaradás után Mihalecz István távozik a ZTE éléről – hivatalos

Labdarúgó NB I
21 perce

Leukémiával diagnosztizálták a korábbi olasz válogatott kosarast

Kosárlabda
40 perce

Milák Kristóf nem indul a szingapúri világbajnokságon, és ebben a döntésében támogatom – Szabó Álmos

Úszás
55 perce

Karamoko és Mucsányi Márk is távozik Újpestről – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Szerződést hosszabbított Lipcsei Péterrel a Ferencváros

Labdarúgó NB II
1 órája

Diósgyőr: Kovács Zoltán nagy terveket vázolt a DVTK-nál

Labdarúgó NB I
1 órája

NB I: közösségi oldalán búcsúzott el a DVSC-től Megyeri Balázs

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik