Több ezren köszöntötték hazatérő olimpikonjainkat

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2012.08.13. 16:32
null
Schmitt Pál is köszöntötte Gyurta Dánieléket (Fotók: Korponai Tamás)
Címkék
Több ezren, köztük szurkolók, barátok, hozzátartozók felfokozott hangulatban köszöntötték a Londonból hazatérő magyar olimpikonokat hétfő délután a budapesti Syma-csarnokban.

Az eseményen megjelent Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke, Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke, volt köztársasági elnök és Czene Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportpolitikáért felelős államtitkára.

GALÉRIÁNK ELÉRÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
GALÉRIÁNK ELÉRÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A londoni magyar hősöket már a parkolóban megrohamozták a rajongók, ezért hivatalos köszöntésük csak félórás csúszással, fél háromkor kezdődött meg. Elsőként kislányával a karján a kézilabda-válogatott erőssége, Nagy László lépett a terembe, azonnal körülvették a szurkolók, hogy autogramot kérjenek tőle. A 200 méteres mellúszásban olimpiai bajnoki címet nyerő Gyurta Dánielt pillanatok alatt szintén rengetegen vettek körül. A hangulatot a tarjáni rezesbanda fúvósai fokozták, akik a bronzérmes dzsúdós, Csernoviczki Éva tiszteletére jöttek fel a Tatabányához közeli településről.

A Himnusz felcsendülése után a Londonban érmet nyerő magyar sportolókat szólították a színpadra, elsőként Gyurta Dánielt. Az aranyérmesek közül csak a kardvívó Szilágyi Áron és a hosszútávúszó Risztov Éva hiányzott. Ezután kivetítőkön videoklipben felidézték az olimpia magyar szempontból legemlékezetesebb pillanatait.

Borkai Zsolt köszöntőjét azzal kezdte: megérkezett a magyar olimpiai csapat, amelynek tagjai nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet gyűjtöttek a londoni olimpián.

„Nincs miért szégyenkeznünk, hiszen a magyar olimpiai csapat tagjainak több mint ötven százaléka pontszerzőként tért haza. Azért is büszkék lehetünk rájuk, mert nemcsak eredményeikkel, hanem viselkedésükkel és cselekedeteikkel is kivívták a világ elismerését” - mondta, majd megköszönte az edzők, az egészségügyi munkatársak és a családtagok, hozzátartozók áldozatos munkáját, valamint a szurkolók támogatását. Külön köszöntötte Schmitt Pált, akitől átvette a stafétabotot a MOB élén. Beszéde zárásaként azt kérte a szurkolóktól, hogy a közeljövőben is legalább úgy szeressék a magyar olimpiai csapat versenyzőit és edzőit, ahogyan most, mert megérdemlik.

BORKAI ZSOLT: ÍGY NEM NEHÉZ MOB-ELNÖKNEK LENNI!
FANTASZTIKUS HANGULATBAN FOGADTÁK A MAGYAR OLIMPIKONOKAT


Semjén Zsolt azzal kezdte beszédét, hogy büszke lehet az a nemzet, amelynek ilyen olimpikonjai vannak, majd kiemelte, a versenyzőkért határon innen tízmillió, a határon túl pedig ötmillió magyar szorított.

Marosi Ádám és Kozák Danuta is tovább növelte a magyar olimpiai érmek számát (Fotó: MTI)
Marosi Ádám és Kozák Danuta is tovább növelte a magyar olimpiai érmek számát (Fotó: MTI)


„Olimpikonjaink bebizonyították, hogy egy létszámában kis nép is lehet nagy nemzet. Most és az elkövetkezendő időszakban büszkeség magyarnak lenni, mert ilyen olimpikonjaink vannak. Amit ők tettek, az erkölcsi tett is volt – mondta, kiemelve a sérülten is tovább küzdő cselgáncsozó Joó Abigélt. – Nagyszerű példát mutatott nekünk kitartásból.”

Említést tett a kalapácsvető Pars Krisztiánról is, aki győzelme után nevelőedzőjének, a már elhunyt Németh Pálnak az arcképét mutatta fel. A bajtársiasság kapcsán pedig Gyurta Dánielre utalt, aki aranyérmének másolatát a közelmúltban elhunyt sporttársa, a norvég Alexander Dale Oen szüleinek ajánlotta fel.

„Vannak-e nagyszerűbb nagykövetei Magyarországnak, mint az olimpikonjaink?” – tette fel a kérdést a politikus. Végül minden sportbarátot meghívott augusztus 20-ra a Puskás Ferenc Stadionba, a Gyulai István atlétikai emlékversenyre, amelyen 19 órakor kezdődik a magyar olimpikonok hivatalos állami köszöntése.

DOUCHEV-JANICS NATASA MEGHATÓDOTT
Legfrissebb hírek

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
10 perce

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
25 perce

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
33 perce

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
35 perce

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
1 órája

Tchouaméni megkapta a kérdést: hogyan állítják meg Haalandot?

Foci vb 2026
1 órája

Öttusa: Mészáros Emma második lett elődöntős csoportjában a vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik