Olimpia: újabb balhé bokszban, hiába győzött az indiai

2012.08.04. 08:32
Címkék
Lassan már nem telik el nap az olimpia alatt, hogy ne hallatnának magukról a férfi ökölvívók ringen kívüli történésekkel. A tegnapi balhé után a Nemzetközi Ökölvívó-szövetség (AIBA) utólag módosította az indiai Vikas Krishan Errol Spence elleni meccsének végeredményét.

Péntek este a férfi ökölvívók 69 kg-os kategóriájában a 2010-es Ázsiai Játékok indiai bajnoka, Vikas Krishan 13:11-re legyőzte az amerikai Errol Spence-t, de miután utóbbi menedzsmentje fellebbezett az AIBA-nál, a szövetség a végeredményt 15:13-ra módosította – csak épp az amerikai Spence javára.

„A harmadik menetben az indiai összesen kilenc alkalommal kapaszkodott ellenfelébe, a játékvezető ehhez képest viszont csak egyszer intette meg. A második menetben Krishan szándékosan kiköpte a fogvédőjét, amiért a bíró ugyancsak nem intette meg″ – magyarázta az AIBA közleményében.

A fentiek alapján a pontozóbírók névtelenül úgy döntöttek, hogy további négy pontot adnak Spence-nek, aki így 15:13-ra megnyerte a párharcot.

Az indiaiak egyik éremben reménykedő öklözője helyett tehát a 22 esztendős Spence jutott tovább és küzdhet meg az orosz Andrej Zamkovojjal.

Legfrissebb hírek

Bundabotránya miatt az európai sorozatokból is kizárták a cseh Karvinát

Minden más foci
3 perce

Oyarzabal góljával vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
9 perce

Legjobb játékosa után menedzserétől is megvált a Nottingham Forest – hivatalos

Angol labdarúgás
10 perce

Oscar-díjas színész házaspár drukkol a spanyoloknak

Foci vb 2026
19 perce

A Liverpool különleges emlékművet állított Diogo Jota és testvére emlékére

Angol labdarúgás
19 perce

Portugál–horvát rangadóra várva: a torontói Budapest Park a szabadidő-sportolók kedvelt helye

Foci vb 2026
46 perce

Elkezdődött a Spanyolország–Ausztria meccs

Foci vb 2026
49 perce

Szerződést hosszabbított csapatkapitányával a DVTK – hivatalos

Labdarúgó NB II
53 perce
Ezek is érdekelhetik