London 2012: Zwickl és Pattantyús egy győzelemre a kvótától

MTI MTIMTI MTI
2012.04.13. 17:09
Címkék
Zwickl Dániel és Pattantyús Ádám megnyerte második mérkőzését is a pénteki nyolcas minitornán az asztaliteniszezők európai olimpiai selejtezőjén, Luxembourgban, így már csak egy győzelem kell nekik ahhoz, hogy londoni kvótát szerezzenek.

Barsai Emese, a hazai szövetség főtitkára az MTI-nek elmondta, hogy Zwickl hétjátszmás mérkőzésen kerekedett felül a lengyel színekben szereplő Zeng Yi Wangon, míg Pattantyús öt szettben verte a portugál Tiago Apoloniát.

Előbbi az osztrák Robert Gardossal mérkőzik az ötkarikás részvételért 18.30-tól, utóbbi pedig a német Bastian Stegerrel 19.15-től.

Amennyiben győznek, kvótások, ha nem, szombaton újabb kieséses rendszerű minitornán szerepelhetnek.

A viadalon mindkét nemnél 11-11 indulási jogot osztanak ki a nyári játékokra.

ASZTALITENISZ, OLIMPIAI SELEJTEZŐ
FÉRFIAK
ELŐDÖNTŐ
R-CSOPORT
Zwickl Dániel–Zeng Yi Wang (lengyel) 4:3
T-CSOPORT
Pattantyús Ádám–Tiago Apolonia (portugál) 4:1

A verseny második szakaszában a négy, egyenként nyolcfős csoportban egyenes kieséses minitornát rendeznek, s ezek győztesei pénteken estére már kvótások lesznek. Szombaton újabb minitornák következnek - négy, egyenként hétfős csoportban, ahol az előző szakasz döntőinek vesztesei csak a legjobb négy között kapcsolódnak be -, s újabb négy győztest avatnak, egyben további négy londoni induló személyére derül fény. A fennmaradó három kvótáról vasárnap, a zárónapon születik döntés: 16 játékos kieséses rendszerben küzd majd, s a harmadik helyért is rendeznek mérkőzést.

Legfrissebb hírek

Portugália és Üzbegisztán sem „öltözött át” a csoportkörben – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
14 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
23 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
28 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
44 perce

Ketten összekaptak a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
50 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik