Hét gólig jutottak Priskinék Pintér csapata ellen

2022.05.08. 16:50
Csonka fejese az első gól előtti passz volt. A második félidőben további hat gólt szerzett az ETO (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a forduló előtt kilencedik helyen álló Győr a kiesés elől menekülő, 19. helyezett III. Kerületet fogadta. Az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, a másodikban viszont már az történt, amit az ETO akart, és kiütéses győzelmet aratott (7–0).

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–III. KERÜLETI TVE 7–0 (1–0)
Győr
, ETO Park,400 néző.Vezette: Molnár Attila (Huszár Balázs, Vörös Dániel)
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Csonka (Lipták, 76.), Fodor F. (Pereira, 76.), Vincze Á. – Toma (Kiss M., 63.), Tuboly, Vitális – Óvári, Priskin (Klausz M., 68.), Bacsa (Farkas B., 68.). Vezetőedző: Klausz László
III. Kerületi TVE: Balázs J. – Erdei G., Szalai V., Opavszky (Borvető, 36.) –Kulcsár K., Egerszegi (Nyári, 58.), Daróczi (Bekker, 65.), Horváth O. – Barczi (Mykytyshyn, 65.), Köböl – Birtalan (Fejes, a szünetben). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Priskin (16., 52.), Bacsa (56.), Vitális (60.), Óvári (67.), Tuboly (79.), Klausz M. (83.)
Kiállítva: Köböl (75.)
Klausz László: – Az elején egyáltalán nem volt egyértelmű a mérkőzés alakulása, de sorra szereztük a gólokat. A fiatalok és a rutinos futballisták is maximálisat nyújtottak.
Pintér Attila: – Aki látta az első félidőt, nem gondolta volna ezt a végeredményt. Az első és a második gól megfogta a csapatot, amelyből hiányoznak azok a karakterek, akik ilyenkor megakadályozzák az összeomlást.

Legutóbbi két bajnokiját megnyerte az ETO, így nem meglepő, hogy lelkesen kezdte a meccset. Az első tíz percben mégis a Kerület volt a veszélyesebb, Barczi emelése után nem sokon múlt a gól, Birtalan helyzete pedig még ennél is nagyobb volt, de a támadó nem találta el jól a labdát a kapuval szemben. Vincze Ádám bedobása után a 16. percben megszerezte a vezetést a győri együttes, Priskin fejelt a bal alsóba (1–0). A félidő második felében Vitális és Óvári révén többször került helyzetbe az ETO, Priskin pedig háromszor is növelhette volna a hazaiak előnyét. A védekezéssel lehetett elégedetlen Pintér Attila, amikor a 36. percben máris cserére szánta el magát.

A második félidő viszont már egyértelműen a győriek fölényét és góljait hozta. Priskin második gólja adta meg a további lökést a csapatnak az 52. percben, aztán négypercenként jöttek az újabb találatok: Bacsa csapott le a labdára egy védelmi hiba után (3–0), aztán Vitális lőtt szép gólt egy szóló végén (4–0). A 67. percben Óvári vette be Balázs kapuját éles szögből. Már ötgólos hátrányban voltak az óbudaiak, amikor Köbölt második sárga lappal kiállította Molnár Attila. Négy perccel később Tuboly, majd újabb négy perccel később Klausz lőtt szépségdíjas gólt. 7–0

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734
Hétszer örülhettek a győri játékosok (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Egy perc a ráadás.

89. perc: Vitális kap sárga lapot.

87. perc: Nem áll le az ETO. Óvári 10 méteres lövését bravúrral tolja kapu fölé Balázs.

83. perc: GÓÓÓÓL! Vitális passza után Klausz Milán 17 méterről ballal a jobb felsőbe lő. Balázsnak esélye sem volt, 7–0.

79. perc: GÓÓÓÓL! Tuboly játszik össze Farkassal a jobb oldalon, aztán Tuboly megindul befelé, és egy visszacsel után éles szögből, az alapvonaltól alig három méterről lő, a labda a jobb kapufa tövéről vágódik a gólvonal mögé, 6–0.

78. perc: Nyári szabadrúgása 28 méterről száll a kapu fölé.

76. perc: Csonkát váltja Lipták, Fodor helyett pedig Pereira a pályán: ezzel az ETO is kihasználta mind az öt cseréjét.

75. perc: Megfogyatkozik az óbudai csapat: Köböl felrúgja Óvárit a bal oldalon, és megkapja a második sárga lapját. Meg a pirosat is.

68. perc: Bacsa helyett Farkas B., Priskin helyett Klausz M. a pályán a hazaiaknál.

67. perc: GÓÓÓÓL! Vincze és Bacsa összjátéka után Vincze adja középre a labdát a bal oldalról, a rövid saroknál Tubolynak sikerül továbbpasszolnia, a hosszú oldalon pedig Óvári érkezik, és nagyon éles szögből a léc alá lő, 5–0.

65. perc: Daróczi és Barczi hagyja el a pályát, Mykytyshyn és Bekker állnak be.

63. perc: Kiss Máté jön Toma helyére: ez az első győri csere.

63. perc: Köböl kap sárga lapot.

60. perc: GÓÓÓÓL! Vitális labdát szerez a felezővonalnál, egyedül viszi egészen sokáig, a kaputól 18 méterre pedig jobbal a kapu bal alsó sarkába lő. 40.

58. perc: Egerszegi helyett Nyári Patrik a pályán a folytatásban.

56. perc: GÓÓÓÓL! Priskin sarokkal pörgeti tovább a labdát a felezővonalnál, Erdei elvéti a labdát, Bacsa lecsap, és egyedül viszi ismét kapura, akárcsak egy perccel korábban, most is elviszi a kapus mellett jobbra, ám ezúttal belsővel a hálóba passzolja azt 8 méterről, 30.

55. perc: Bacsa a kapus mellett is elviszi a labdát egy felívelés után, de a kapufát találja el.

52. perc: GÓÓÓÓL! Ismét egy bedobásból alakul ki a helyzet, Óvári ugratja ki Vitálist a jobb oldalon, akinek a beadását Priskin 11 méterről lövi jobbal a jobb alsóba, 20.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Birtalan nem jön vissza a szünet után, Fejes áll be a III. Kerületi TVE csapatába.

Toma György fehér mezben a vendégek gyűrűjében (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

45+1. perc: Szalai V. fejeli a labdát kapura egy balról érkező beadás után, Fadgyas véd. Mivel Szalai amúgy is lesen volt, kifelé jár a szabadrúgás, de ennek az elvégzésére már nincs idő: szünet következik.

45. perc: Vitális adja középre a labdát jobbról, Priskin magasra ugrik, és magasan kapu fölé fejel.

44. perc: Megint Erdei védőmunkája segít, Óvári elől sikerül szögletre mentenie a tizenhatoson belül.

40. perc: Szép győri összjáték végén Óvári lő 10 méterről laposan, Balázs J. véd.

38. perc: Óvári iramodik meg a jobb oldalon, 11 méterről lő, Erdei blokkol.

36. perc: Opavszky helyére Borvető érkezik a vendégek csapatába.

34. perc: Vitális 22 méteres lövése egy védőn megpattan, Balázs véd. Aztán újabb győri akció végén Priskin fejeli a labdát 8 méterről, balról kapu mellé.

30. perc. Priskin lövi kapu mellé a labdát 10 méterről, balról.

27. perc: Toma nagyot ment az ötösről Horváth O. jobb oldali beadása után.

26. perc: Barczi kap sárgát. Vitálist rúgta fel a győri térfélen.

16. perc: GÓÓÓÓL! Vincze Á. bal oldali bedobását az ötös rövid sarkánál Csonka fejeli tovább, Priskin pedig nyolc méterről, középről a jobb alsóba fejel, 1–0.

13. perc: Priskinkap sárgát, Erdeinek csúszott oda.

9. perc: Fővárosi akció a bal oldalon, Barczi átemeli a labdát a kifutó Fadgyason, alig fél méterrel megy el a labda a bal kapufa mellett.

7. perc: Szép egyéni akció után Óvári éles szögből, jobbról lő, Balázs J. nagyot véd.

5. perc: Barczi bal oldali beadása után Birtalan teljesen tisztán lőhet 11 méterről, de rosszul találja el a labdát.

A kezdés előtti pillanatok (Fotó: Csapó Balás / Kisalföld)

1. perc: Kezdődik a meccs. Kékben a vendéket, fehér-zöldben a hazaiak. A meccset az ETO kezdi.

A játékoskijáró a meccs előtt (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kilencedik helyezett Győr a kiesés elől menekülő és utolsó előtti, 19. helyen álló III. Kerület ellen.