NB II: fél tucat gólt rámolt be a Győr az Ajka kapujába

2008.08.31. 02:48
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Nyugati csoportban Győri ETO második csapata hat gólt lőve diadalmaskodott a forduló előtt még a tabella második helyén álló Ajka ellen. Keleten is bukott az eddigi második, a Szolnok kapujába a Jászberény helyezett el négy gólt.
NYUGATI CSOPORT
Győri ETO FC II–FC Ajka 6–2 (3–0)
Gyirmót, 150 néző. Vezette: Pintér Cs. (Kovács Z., Török K.)
GYŐRI ETO: Varga Z. – Dorogi, Szemerey, Zámbó, Vető – Frick (Planéta, 67.), Pákolicz, Klement B. 5 (Lappints, 55.), Cseri – Csermelyi (Gál A., 78.), Sánta
Vezetőedzők: Klement István, Galambos Zoltán
FC AJKA: Grőber – Pothárn, Subicz, Pákai, Gunther – Mihalecz, Szabó L., Manganelli, Imre J. – Csörnyei Hujber (Hornyák, 53.)
Vezetőedző: Horváth Tamás
Gólszerző: Cseri (1–0, 11-esből) a 13., Pákai (2–0, öngól) a 26., Dorogi (3–0) a 45., Szabó L. (3–1) az 56., Csermelyi (4–1) az 58., Csörnyei (4–2) a 62., Szemerey (5–2) a 76., Pákolicz (6–2) a 81. percben
Klement István: – Pákolicz kitűnő játékához több fiatalunknak sikerült még felnőni, ennek köszönhetjük nagyarányú győzelmünket.
Horváth Tamás: – A más sebességgel játszó ETO ilyen arányban is megérdemelten nyert. Mi nagyon gyenge napot fogtunk ki.

PMFC–Budaörs 2–1
Pécs, 2000 néző. Vezette: Berger J. (Forgács A., Beidek A.)
PMFC: Herbert – Simonfalvi, Lantos, Szabados, Kulcsár Á. – Berdó, Szalai T., Sipos J., Fónai (Horváth Zs., 69.), Koplárovics (Nagy O., 69.) – Lovrencsics (Törtei, 85.)
Vezetőedző: Róth Antal
BUDAÖRS: Babócsy – Csengő, Kollár Zs., Végh A., Mihályi – Nagy R., Lászka (Bencze, 87.), Varga D., Tüske R. (Németh T., 91.), Farkas Á. – Farkas J. (Lalusz, 68.)
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Nagy R. (0–1) a 26., Lovrencsics (1–1) a 35., Szalai T. (2–1) a 92. percben
Kiállítva: Nagy R. (72.), Kulcsár Á. (74.)

Dunaújváros FC–Baja 2–0 (1–0)
Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Szőts (Marczi, Acsai)
DUNAÚJVÁROS: Bartus – Szabó G., Scott, Pénzes, Facskó J. – Facskó B., Rátkai (McMorris, 80.) – Szauter, Heffler N., Drozdik (Nagy I., 65.) – Frölich (Csorba, 89.)
Megbízott edző: Andriska Gábor
BAJA: Viniczai – Sztojánovics, Mitasz, Zsók, Jenei (Kohány, 74.) – Hernády, Lógó (Szeigl, 85.), Trucz, Rozsi (Papp P., a szünetben) – Nagy E., Da Silva
Vezetőedző: Goretich Gábor
Gólszerző: Frölich (1–0) a 32., Nagy I. (2–0) a 71. percben
Andriska Gábor: – Taktikus, fegyelmezett játékunk meghozta a várva-várt sikert, remélem, elindulunk felfelé.
Goretich Gábor: – Gratulálok a Dunaújvárosnak, a futballt gólra játsszák és nem a helyzetekre, 2–0 után kezdünk el futballozni.

Százhalombatta–Kozármisleny 3–1 (3–1)
Százhalombatta, 200 néző. Vezette: Gaál Gy. (Tóth I., Viszokai L.)
SZÁZHALOMBATTA: Hegedűs F. – Fejős, Ferencz, Móra, Béres Z. – Gábor T. (Szép 88.), Disztl M., Vass Zs., Lannert, Patkó (Földes, 77.) – Havrán J. (Gyurkovics 72.)
Vezetőedző: Gálvölgyi István
KOZÁRMISLENY: Antal – Horváth A., Dienes, Éles, Tasselmajer – Tóth I. (Suba J. 43.), Hergenröder (Laki 63.), Kanizsai (Kutyáncsánin, a szünetben), Tóth Z. – Kresz, Lauer
Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
Gólszerző: Disztl M. (1–0) a 20., Kanizsai (1–1, 11-esből) a 25., Disztl M. (2–1) a 28., Havrán J. (3–1, 11-esből) a 34. percben
Gálvölgyi István: – Egy olyan mérkőzést tudtunk megnyerni, ahol mindkét csapat jó teljesítményt nyújtott, de mi az első félidőben motiváltabban és eredményesebben játszottunk.
Ifj. Mihalecz István: – A mérkőzést az első tíz perc koncentrálási hibái miatt veszítettük el.

Felcsút–Integrál-DAC 0–0
Felcsút, 400 néző. Vezette: Oláh G. (Farkas, Varga)
FELCSÚT: Farkas – Vadász (Székesi, 77.), Makrai, Trampler, Fejes – Gálos – Kocsis (Surányi, 87.), Sándor (Halászi, 70.), Domján, Móri – Bölcsföldi
Vezetőedző: Szijjártó István
INTEGRÁL-DAC: Deli – Pásztor, Töltösi, Szabadfi, Fleschhacker – Szűcs – Lajtos, Ludánszky, Müller (Bozsik, 90.), Laki (Sarus, 89.) – Bali (Mörtel, a szünetben)
Vezetőedző: Lengyel Ferenc
Szijjártó István: – Az első félidőben helyzeteket hagytunk ki, de a második játékrészben nem találtuk a DAC ritmusát. Igazságos a döntetlen.
Lengyel Ferenc: – Mindkét csapat nyerni akart, a helyzetek száma alapján a döntetlen igazságos.

LOMBARD PÁPA TERMÁL FC–ZTE II 3–0 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Pápa, 700 néző. Vezette: Bognár T. (7) (Nagy I. A., Péter T.)
PÁPA: Szűcs L. – Tóth T., Dlusztus, Császár, Rajnay – Varga G., (Germán, a szünetben), Gyömbér, Imrik (Granát, 59.), Schrancz (Venczel, 86.) – Szabó Zs., Rebryk
Vezetőedző: Urbán Flórián
ZTE II: Pogacsics – Bozsoki, Balogh T., Kovács G., Kottán K. (Kütsön, 81.) – Alomerovics, Mirceta (Kottán Gy. , 71.), Horváth A., Dóczi – Fülöp T., Délczeg (Sági –, 76.)
Vezetőedző: Dobos Sándor
Gólszerző: Granát (1–0) a 67., Rebryk (2–0) a 68., Szabó Zs. (3–0) a 75. percben
Urbán Flórián: – Csapatom az első félidőben félt játszani, a fordulás után játékosaim görcsössége feloldódott, végre futottak is, az utolsó félórában pedig már nagyszerűen futballoztak.
Dobos Sándor: – Együttesem játékával az első gólig elégedett voltam, ám gyorsan megkaptuk a másodikat, ezután eldőlt a mérkőzés. Fiatal csapatom ismét sok tapasztalatot szerzett.

KELETI CSOPORT
Jászberény–Szolnoki MÁV 4–1 (2–1)
Jászberény, 400 néző. Vezette: Németh Á. (Butkai, Varga II. G.)
JÁSZBERÉNY: Szalma – Gulyás L., Majzik, Viskovic, Murinai – Móczó, Lukácsi, Rebecsák, Hevesi-Tóth (Vaszicsku, 81.) – Németh Gy. (Peric, 77.), Bubori (Mohácsi, 57.)
Vezetőedző: Földesi Károly
SZOLNOK: Rézsó – Bálint, Antal, Balogh P., Szalai (Bozori, 51.) – Szabó T., Mile, Hegedűs, Kiss K. – Zana – Kotula
Vezetőedző: Vígh Tibor
Gólszerző: Hevesi-Tóth (1–0) a 19., Hevesi-Tóth (2–0) a 21., Szabó T. (2–1) a 44., Rebecsák (3–1) a 65., Hevesi-Tóth (4–1) a 72. percben
Földesi Károly: – Nagyon örülök idei első győzelmünknek, s különösen jólesik, hogy a fiúk maradéktalanul betartották a meccs előtt megbeszélteket.
Vígh Tibor: – Megérdemelten nyert a lelkesebb hazai együttes.

DVSC-DEAC II–Baktalórántháza 0–0
Debrecen, 300 néző. Vezette: Szőllősi F. (Végh T., Agócs)
DVSC II: Vertecz – Nagy Z., Ludánszki, Szatmári, Fodor M. – Nagy R., Spitzmüller, Kardos N. (Varga J., 74.), Rezes (Korhut 79.) – Heterovics, (Szilágy P., 68.), Galvao
Vezetőedző: Kondás Elemér
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Sándor – Tolnai, Bodnár, Mező, Deák - Vágó A. (Doros, 78.), Rákóczi, Márkus, Illés Gy. (Kozma A. 67.), – Szabó R., Kozma J. (Szilágyi K., 67.) Vezetőedző: Kovács János
Kiállítva: Szilágyi K. (86.)
Kondás Elemér: – Végig mi irányítottuk a találkozót, még tizenegyest is hibáztunk, sajnálom hogy nem sikerült hazai pályán nyernünk.
Kovács János: – Nagyon értékes pontot szereztünk idegenben, kezdünk úgy összeállni ahogyan várom a csapattól.

Tököl–Cegléd 0–1 (0–1)
Tököl, 300 néző. Vezette: Pánczél (Schuszter R., Sima A.)
TÖKÖL: Balázs L. – Mojzes, Kurucsai, Helgert, Medgyesi J. – Horváth B., Semsei (Varga L., 67.), Vejmola, Csabai – Csönge (Hamar, 87.), Gasparik
Vezetőedző: Gyimesi László
CEGLÉD: Sánta – Miklósvári, Buzás, Villányi, Ramos – Kenderes, Barna – Horváth D. (Utassy, 92.), Szabó Z., Selei (Juhász D., 83.) – Medgyesi L. (Lendvai, 78.)
Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Buzás (0–1) az 5. percben
Kiállítva: Barna Zs. (89.)
Gyimesi László: – Kihagyott helyzeteink miatt nem sikerült a pontszerzés.
Soós Imre: – Jobb helyzetkihasználással nagyobb különbségű győzelem is születhetett volna.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DUNAKANYAR-VÁC 2–1 (2–0)
A mérkőzés osztályzata:3
Békéscsaba, 700 néző. Vezette: Veizer (7) (Berettyán, Horváth R.)
BÉKÉSCSABA: Schvarcz – Rubus, Szenti, Brlázs, Horváth Tamás – Szeverényi (Sajben 40.), Závoda , Bakró (Borbély 10.), Kovács D. (Polczer 69.) – Ábel 4, Pozsár 5
Vezetőedző: Kiss János
VÁC: Horváth G. – Horváth Tamás, Laki, Gáspár (Tányéros 72.), Hegedűs Cs., Vidra, Kövesdi (Kocsis G. 71.), Vén, Farkas P., Langó (Bánáti 66.) – Kocsis D. Vezetőedző: Verebes József
Gólszerző: Závoda (1–0) a 20., Pozsár (11-esből, 2–0) a 44., Gáspár (2–1) az 56. percben
Kiss János: – Küzdelmes mérkőzésen az első félidei jó játékunkkal megérdemelten nyertünk.
Verebes József: – Gratulálok a játékvezetőnek! Egyébként megérdemelten győzött a Békéscsaba.

Vecsés–MTK Budapest 6–0 (1–0)