FTC: Történelmi sportévet zárt a 120 esztendős Ferencváros – Kubatov

MTI MTIMTI MTI
2019.06.02. 18:21
A Ferencváros a 2018–2019-es bajnoki évben négy csapatsportágban is első helyen végzett, miután női labdarúgói vasárnap délután megszerezték az NB I aranyérmét. Az FTC férfi és női futballban, valamint férfi jégkorongban és vízilabdában lett idén magyar bajnok.

Kubatov Gábor, az FTC elnöke az MTI-nek azt emelte ki, hogy történelmi sportévet zártak a zöld-fehérek, lévén az idén 120 éves FTC történetében még sosem volt arra példa, hogy négy csapatbajnoki aranyérmet szereztek volna egy szezon alatt. Az is mindössze csak négyszer fordult elő 1899 óta, hogy egy esztendőben a Fradi három látványsport csapata is bajnokságot nyerjen! Kubatov Gábor, az FTC elnöke az MTI-nek azt emelte ki, hogy történelmi sportévet zártak a zöld-fehérek, lévén az idén 120 éves FTC történetében még sosem volt arra példa, hogy négy csapatbajnoki aranyérmet szereztek volna egy szezon alatt. Az is mindössze csak négyszer fordult elő 1899 óta, hogy egy esztendőben a Fradi három látványsport csapata is bajnokságot nyerjen!

Erre korábban 1956-ban volt példa, amikor jégkorongban, vízilabdában és kézilabdában nyertek a férfiak, majd 1968-ban, amikor a futballisták és a pólósok mellett a női kézilabdázók győzedelmeskedtek, aztán 1995-ben a labdarúgók és a női kézisek mellé a hokisok társultak, majd 1997-ben a jégkorong mellett női kézilabdában és női kosárlabdában lett aranyérmes a Ferencváros.

„Ez fantasztikus teljesítmény, ráadásul történelmi esztendő azért is, mert a klub alapításának 120. évében nyerte meg az FTC férfi labdarúgócsapata a harmincadik bajnoki címét – tette hozzá Kubatov Gábor a távirati irodának. – Senkinek sincs három csillag a címere felett! Férfi vízilabdázóink és női labdarúgóink ráadásul a bajnokság mellett a Magyar Kupában is elsők lettek!”

Legfrissebb hírek

FTC: „A legnagyobb erősségem az, hogy ki tudom zárni a külvilág zaját” – Robbie Keane a pletykákról

Labdarúgó NB I
13 órája

Herczeg András elmondta, hogy miért nem vállalta a szövetségi kapitányi tisztséget

Labdarúgó NB I
19 órája

A Miniszterelnökség nem árul el részleteket Mariano Gómez honosításának körülményeiről

Labdarúgó NB I
2026.05.05. 20:11

Az Újpest elnöke üzent a Ferencváros elleni derbi után

Labdarúgó NB I
2026.05.05. 13:52

Ferencváros: „Bíznunk kell a Kisvárdában”

Labdarúgó NB I
2026.05.05. 12:26

Hat csapat ad labdarúgót az NB I 32. fordulójának válogatottjába a Nemzeti Sport osztályzatai szerint

Labdarúgó NB I
2026.05.05. 09:55

Horváth Dávid: Németh Hunorban minden megvan ahhoz, hogy sikeres legyen a Köbenhavnban

Labdarúgó NB I
2026.05.04. 20:12

Igazoltatások, feljelentések, helyszíni birságok – így büntetett a rendőrség az Újpest–FTC után

Labdarúgó NB I
2026.05.04. 15:54
Ezek is érdekelhetik