Sportmenedzsment: a Barca is képviselte magát Debrecenben

SZ. M.SZ. M.
Vágólapra másolva!
2012.09.05. 19:51
Címkék
A futball jegyében telt a Debreceni Egyetem Gazdálkodástudományi és Vidékfejlesztési Karán rendezett II. Nemzetközi Turizmus és Sportmenedzsment Konferencia első napja.

A rendezvény díszvendége Buzánszky Jenő volt, de felszólalt többek között Szima Gábor a DVSC elnök-tulajdonosa, Herczeg András a Debreceni Labdarúgó Akadémia ügyvezető igazgatója és Dr. Mezey György a hazai edzőképzés feje. Szó esett utánpótlásról (debreceni és országos szinten), az egyetemről, diáksportról, a Nagyerdei Stadionról, illetve a nemsokára átadásra kerülő edzőkomplexumról.

Nagy fegyvertény, hogy a Barcelona is elfogadta a szervezők meghívását. Albert Puig, a Barcelona ifjúsági divíziójának (tizenkilenc éves kor alatt) szakmai igazgatója a katalánok világhírű utánpótlásának műhelytitkaiba avatta be a hallgatóságot. A szakember részletesen beszélt az edzésmódszerekről, a különféle korcsoportokról, miközben olyan érdekességeket is megosztott, hogy szigorúan fogják az ifjoncokat, akik nem viselhetnek piercinget vagy tetoválást, illetve, hogy a klub 32 autós taxiflottát tart fenn évi 600 ezer eurós költségkerettel, hogy a Katalónia távolabbi részén élő fiatalokat edzésre szállítsa.

Víctor Sánchez, a Barca módszertani divíziójának szakmai igazgatója az este folyamán gyakorlatban is bemutatta az edzésmódszereket az Oláh Gábor utcai sportcentrumban. Csütörtökön az olimpia lesz terítéken.

A konferenciáról részletes összefoglalót is közlünk a hétvégén!

 

Legfrissebb hírek

Kinevezték a Werder Bremen új vezetőedzőjét

Német labdarúgás
6 perce

A 2010-es világbajnokság lett volna minden idők legjobbja? Rangsorolták a vb-ket, szavazzon ön is!

Minden más foci
31 perce

IFFHS: Varga Barnabás az elmúlt öt év 21. legeredményesebb futballistája

Minden más foci
55 perce

Svájc az egyetlen jelölt a 2038-as téli olimpia megrendezésére

Téli sportok
1 órája

Elindult a jegyértékesítés az FTC Ludogorec elleni El-mérkőzésére

Európa-liga
1 órája

Gyász: elhunyt az olimpiai bajnok lengyel ökölvívó

Ökölvívás
2 órája

NFL: visszavág a Seahawks a Patsnek és megnyeri a Super Bowlt? – vendégünk Kun Zsolt „Maka”

Amerikai sportok
2 órája

Gruber Zsombor: Varga Barnabás azt mondta, vegyem át a helyét

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik