Újpest: Szivicstől olyat kérdeztek, majd' kiesett a székből

2012.05.17. 07:35
null
Tomiszlav Szivics meghökkentő tárgyaláson van túl az újpesti vezetőkkel (Fotó: Németh Ferenc, archív)
Címkék
Már csak tízet kell aludni, és kiderül, ki lesz az Újpest vezetőedzője. A pro licenc nélküli Marc Leliévre a kormány mellől az anyósülésre húzódik, a jelenleg megbízott edzőként dolgozó belga szakember a háttérbe vonulva maradhat a szakmai stáb tagja. No de ki lesz az új vezetőedző? Sokan még mindig Tomiszlav Szivics nevét emlegetik. A szakember a Nemzeti Sport kérdésére elismerte, tárgyalt a vezetőkkel, de nem magát tartja esélyesnek a posztra.

Az Újpest tulajdonosa, Roderick Duchatelet néhány nappal ezelőtt a Nemzeti Sportnak elmondta, hogy az új vezetőedző kilétét közvetlenül a Videoton elleni zárófordulót követően hozzák nyilvánosságra.

Arról (is) szólnak a hírek, hogy a döntés már megszületett: Belgium egyik leggazdagabb családjának tagja Tomiszlav Szivics kezébe adná a gyeplőt, azaz a júniusi felkészülést már a szerb szakember irányításával kezdenék meg a lilák.

„Valóban beszélgettük korábban, de nem jutottunk semmire, konkrétumot nem tudok mondani, és ha a megérzéseimre kíváncsi, most azt mondom, hogy szerintem nem én leszek az edző...”– mondta a Nemzeti Sport érdeklődésére Tomiszlav Szivics.

A negyvenöt esztendős szakember ennél többet nem kívánt hozzáfűzni, de nem véletlenül zárta így mondandóját.

Az egyeztetéseken részt vett ugyanis Marc Leliévre is, aki a belga tulajdonos előtt zajló beszélgetésen olyan szakmai jellegű kérdésekkel próbálta megfogni a rutintalannak semmiképpen sem nevezhető új jelöltet, mint hogy hány méter hosszú egy futballpálya, vagy hogy mennyi is valójában az alapvonal és a tizenhatos közötti távolság. Tomiszlav Szivics állítólag kis híján kiesett a székéből, majd megköszönve az érdeklődést, felállt, és kisétált a teremből...

Mindezek ellenére Tomiszlav Szivics állítólag továbbra is képben van Újpesten, mert a belga tulajdonosnak akár imponálhatott is karakán fellépése.

A vezetőség tárgyalt már a legutóbb az ETO-nál dolgozó Csertői Auréllal, sokan a Belgiumban élő Fazekas László nevét emlegetik, ám ha a drukkerek dönthetnének, biztosan Véber Györgyre bíznák az együttest.

Ami biztos: a keretben is lesznek változások. Kecskemétről érkezhet például a remek tavaszt produkáló Lencse László, télen szó volt Böde Dániel megszerzéséről, s megeshet, hogy a nyáron visszatérnek a paksi támadó leigazolására, és néhány belga labdarúgó is Budapestre költözhet.

Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda: horvát vezetőedző az Atomerőműnél

Kosárlabda
10 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Udvardy kikapott Ostapenkótól a nyolcaddöntőben

Tenisz
12 perce

Nincs tiltás a curacaói keretnél: irány a család!

Foci vb 2026
12 perce

Harmadik vb rendezőként, harmadik különböző mez a csoportkörben

Foci vb 2026
19 perce

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
29 perce

Kovács István vezeti Messiék záró csoportmeccsét

Foci vb 2026
34 perce

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
40 perce

Peák és Zsankó az új időfutambajnok

Kerékpár
44 perce
Ezek is érdekelhetik