„Ezek a játékosok pillanatnyilag erre voltak képesek – fogalmazott Garami. – Főleg mentális problémáik voltak, néhány labdarúgó esetében azt kell mondanom, hogy nem tudott megbirkózni különböző feladatokkal, és többen is rendszeresen elkövettek olyan hibákat, amelyek döntően befolyásolták az összecsapások kimenetelét.”
A vezetőedző hozzátette, a szezon előtt sokkal jobb eredményre számított, s a kispadon ülve nagyon nehezen élte meg a kialakult helyzetet.
„Nemcsak arról van szó, hogy az ember sorozatosan sikertelenséget tapasztal, hanem arról is, hogy egy ilyen szituáció olyan nyomást helyez az edzőre, ami az alaptermészetével, a mindenáron győzni akarással és a kitartással teljesen ellentétes érzéseket vált ki, de természetesen ezt is fel kell dolgozni” – mondta a Garami.
A szakvezető a jövőjével kapcsolatban egyelőre semmit sem kívánt mondani, úgy fogalmazott: „kaptam egy komoly ütést, de hogy ezután mit teszek, azt még meggondolom.”
Garami azt mondta, egy-két évvel ezelőtt lett volna lehetősége arra, hogy más csapathoz szerződjön, ő mégis az MTK-nál maradt, de hogy az NB II-ben is ő ül-e majd a kék-fehérek kispadján, arról az elkövetkezendő hetekben születhet döntés.
„Most már a kialakult helyzetet kell kezelnie játékosnak, edzőnek, klubvezetőnek egyaránt – utalt a tréner a jövőre. – A legnagyobb baj az, hogy kiestünk, emiatt új feladatok várnak az egyesületre, a szakmai stábra és a futballistákra is.”
Garami József 1985-ben, a Pécsi MSC vezetőedzőjeként debütált az NB I-ben, 1990-ben Magyar Kupát nyert az együttessel, 1987-ben pedig öt mérkőzésen megbízott szövetségi kapitányként a magyar válogatottat is irányította. 1993-ban az Újpest edzője lett, majd 1996-ban az MTK-hoz szerződött és rögtön bajnoki címet ünnepelhetett a csapattal.
1998-tól 2001-ig a Győri ETO szakmai igazgatójaként, majd edzőjeként dolgozott, a 2002-03-as idényben a Ferencvárost irányította, majd visszatért az MTK-hoz, amellyel 2008-ban ismét első helyen végzett az élvonalban.