Madárvész vagy vészmadár?

H. T.H. T.
2006.02.22. 02:25
Címkék
Beckenbauer szervezôbizottsági elnöknek újabb gondja támadhat
Beckenbauer szervezôbizottsági elnöknek újabb gondja támadhat
Beckenbauer szervezôbizottsági elnöknek újabb gondja támadhat
Beckenbauer szervezôbizottsági elnöknek újabb gondja támadhat
Egy német zöldpárti politikus szerint a madárinfluenza németországi „landolása” miatt el kellene halasztani a nyári labdarúgó-világbajnokságot.

„A vírus itt van az országban, és mi egy óriási sportesemény rendezői vagyunk. Legyünk óvatosak, és mondjuk le a rendezést!” – hívta fel a figyelmet Bärbel Höhn, a Bundestag földművelésügyi és fogyasztóvédelmi bizottságának elnök asszonya, egykori tartományi környezetvédelmi miniszter. A vb szervezőbizottsága egyelőre nem reagált az 53 éves politikus szavaira, a Világ-egészségügyi Szervezet (WHO) német járványügyi szakértője, Klaus Stöhr ugyanakkor kifejtette az ezzel kapcsolatos véleményét – Höhn mellé állt.

Az emberre is veszélyes H5N1 vírusmutáns a múlt héten jelent meg Németországban, először a Rügen szigetén élő vadmadarakban mutatták ki, de időközben átterjedt a német szárazföldre is. Hivatalos adatok szerint keddig 103 elhullott szárnyas tetemében mutatták ki a rettegett H5N1 vírust Németországban.

A torna idejére mintegy hárommillió futballszurkolót várnak a 80 milliós országba, amely 2000 óta készül a világbajnokság megrendezésére.
Legfrissebb hírek

Tour de Hongrie: Cosnefroy szakaszgyőzelmével átvette a sárga trikót

Kerékpár
12 perce

Giro d’Italia: Ballerini nyerte az újabb bukással tarkított befutót

Kerékpár
27 perce

Férfi kézilabda vb-selejtező: Szerbia–Magyarország

Kézilabda
50 perce

Svédország: története során először lett kupagyőztes a Mjällby

Minden más foci
54 perce

Népsport: Stadionjában hunyt el az építész

Népsport
1 órája

Somogy FC, a csapat, amelyről lemondott saját városa – elfeledett élvonalbeli futballklubok, 7. rész

Képes Sport
1 órája

Nem sokon múlott a bukás: őz csúszott át a Tour de Hongrie mezőnye előtt

Kerékpár
1 órája

Vezető videóelemzőként dolgozhat a holland élvonalban Sándor Gergely

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik