Két olasz ülhet majd le a kispestiek kispadjára

2005.06.24. 21:05
Címkék
Azt ugyebár már napok óta tudni lehet, hogy Gergely Károly június 30-án lejáró szerződését nem hosszabbítják meg Kispesten, ugyanakkor a Honvéd vezetői igyekeztek titokban tartani, ki lehet az a szakember, akivel sikeresen szerepelhetne a csapat.
Nos, amint azt lapunk pénteki számában olvashatták, hamaro- san egyről a kettőre nőhet a kispadon helyet foglaló olaszok száma: az összecsapások többségét a cserejátékosok és a szakmai stáb társaságában néző tulajdonos, Piero Pini mellett Aldo Dolcetti is helyet foglalhat majd.

A XIX. kerületi elöljárók véleményét tiszteletben tartva ("Babonából addig nem szeretnénk semmit sem mondani ez ügyben, amíg nem írjuk alá a papírokat" - fogalmazott az itáliai vezér társa, Kiss Zsolt) annyit azért leírhatunk: információink szerint az elmúlt szezont a Brescia másodedzőjeként végigdolgozó tréner a héten már Budapesten vizitált, s akkor gyakorlatilag mindenben megállapodott a régóta olasz edzőre vágyó honfitársával. Az egyezség értelmében a Pisa színeiben 85 élvonalbeli mérkőzésen szereplő, a Cesena, a Lucchese, a Messina és a Novara szerelését is magára öltő Aldo Dolcetti július elsejétől vallhatja magát a Honvéd vezetőedzőjének.

Ami pedig a csapatot illeti: nem kizárt (sőt…), hogy három, igen tehetségesnek tartott, a korosztályos válogatottban rendszeresen foglalkoztatott 19 éves fiatalemberrel már most szerződést kötnek a vezetők, akik napokon belül döntenek a próbajátékon lévő kapus, Bardi Gábor, illetve a támadósorban bevethető brazil Da Silva sorsáról is. Jövő szombatra is van már programjuk a piros-fehér-feketéknek, aznap a ferencvárosi juniorcsapattal meccselnek. Igaz, nem ez lesz az első felkészülési mérkőzésük: ha addig találnak ellenfelet, már szerdán pályára lépnek.
Legfrissebb hírek

„Van visszaút is, ezek nem örök időkre szóló döntések” – a NOB elnöke a kimaradt sportágakról

Egyéb egyéni
32 perce

Majoross Gergely: A legfontosabb, hogy sikerült a megfelelő kultúrát kiépíteni

Jégkorong
41 perce

NB II: korábbi U-válogatott játékost igazolt a Kecskemét – hivatalos

Labdarúgó NB II
1 órája

Szoboszlai Dominikot a teljesítménye és a munkamorálja is csapattársai fölé emelte – vélemények

Angol labdarúgás
1 órája

Vb 2026: a Kongói DK szövetsége szerint válogatottjuk megfelel az ebolára vonatkozó karanténelvárásoknak

Foci vb 2026
1 órája

Vízilabda: megértek a bajnoki címre a BVSC serdülői

Utánpótlássport
1 órája

Beszélgetés ma este a Nemzeti Sport főszerkesztőjével a budapesti BL-döntőről

Bajnokok Ligája
1 órája

Filipe Luís veheti át az AS Monaco vezetőedzőjének szerepét – sajtóhír

Francia labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik