Bajnokcsapat, bajnokcsapat, bajnokcsapat!

LIPCSEI ÁRPÁDLIPCSEI ÁRPÁD
2005.05.21. 22:54
Címkék
Tegnap ünnepelt Debrecen. A csapat már megnyerte a bajnokságot, a Loki a magyar futballtörténelem során először lett aranyérmes az élvonalban. Ünnepelt a csapat - könnyed játékkal legyőzve a Pécsi MFC-t, ünnepeltek a szurkolók, azok is, akik bejutottak a stadionba, és azok is, akik kívül rekedtek. Bajnokcsapat, bajnokcsapat! - zúgott a tömeg mindenfelé a városban. Fantasztikus este volt a tegnapi.
Ebbôl a sálból fogyott a legtöbb, hiszen minden Loki-szurkoló emlékezni akar arra, hogy a 2004-2005-ös bajnoki évadban a DVSC volt a legjobb magyar futballcsapat
Ebbôl a sálból fogyott a legtöbb, hiszen minden Loki-szurkoló emlékezni akar arra, hogy a 2004-2005-ös bajnoki évadban a DVSC volt a legjobb magyar futballcsapat
Ebbôl a sálból fogyott a legtöbb, hiszen minden Loki-szurkoló emlékezni akar arra, hogy a 2004-2005-ös bajnoki évadban a DVSC volt a legjobb magyar futballcsapat
Ebbôl a sálból fogyott a legtöbb, hiszen minden Loki-szurkoló emlékezni akar arra, hogy a 2004-2005-ös bajnoki évadban a DVSC volt a legjobb magyar futballcsapat
Ebbôl a sálból fogyott a legtöbb, hiszen minden Loki-szurkoló emlékezni akar arra, hogy a 2004-2005-ös bajnoki évadban a DVSC volt a legjobb magyar futballcsapat
Ebbôl a sálból fogyott a legtöbb, hiszen minden Loki-szurkoló emlékezni akar arra, hogy a 2004-2005-ös bajnoki évadban a DVSC volt a legjobb magyar futballcsapat


Tudósításunk a Pécs elleni mérkőzésről:Debreceni VSC-Pécsi MFC 3-1

Ülök a debreceni Nagytemplom lépcsőjén és azon gondolkodom, miként is lehetne szavakba önteni, mondatokba formázni a szombat estét. A délutánt. Ezt a hetet, aminek a végét tapossuk, az ünnep hét napját. Nincs sok kapaszkodó, az ezt megelőző vasárnapról a DVSC aznap megnyert első élvonalbeli bajnoki címének kiváltotta spontán örömünnepről kevesebb tapasztalattal bírok, mint az eszkimó a sarkvidék pókjainak táplálkozási szokásairól. Annál jobban emlékszem - persze, mert volt szerencsém ott lenni - két szorosan kapcsolódó dublini estére: 2000 és 2001 kora őszéről, amelyek ráadásul rokonságot mutatnak a debreceni ünnepnapokkal.

Nekik jár a taps, de ôk is tapsoltak: Sándor Tamásék csodát tettek
Nekik jár a taps, de ôk is tapsoltak: Sándor Tamásék csodát tettek
Nekik jár a taps, de ôk is tapsoltak: Sándor Tamásék csodát tettek
Szóval… 2000. szeptember 2-án világbajnoki selejtezőn Írország 2-2-es döntetlent játszott Hollandiával - Hollandiában. Noha a sorozat még az elején járt, a papírforma alapján amúgy felettébb meglepőnek ható döntetlen boldog és - valljuk be - kapatos írek ezreit szólította utcára vagy legalábbis úgy érezték az egyébként roppant barátságos náció tagjai, hogy kár lenne kihagyni egy jó kis murit, az apropó egyébként is adott.

Zászlókba, sálakba és mezekbe burkolózott ünneplő tömeg lepte el az ősi városközpontot, az állandó zsúfoltságtól egyébként is nyűgös Temple Bart, az egy évvel későbbi előre leszervezett fiesztához képest mindazonáltal ez apró szüreti mulatságnak hatott, bár…

Csodát tettek

Nézzük, hogy ki mindenki tett azért, hogy a DVSC-AVE Ásványvíz csapata legyen a bajnok a 2004–2005-ös évadban.

Csernyánszki Norbert, Máthé Gábor, Sandro Tomic (kapusok), Bernáth Csaba, Igor Bogdanovics, Böőr Zoltán, Dombi Tibor, Dzsudzsák Balázs, Éger László, Ronald Habi, Halmosi Péter, Hegedűs Gyula, Kerekes Zsombor, Kiss Zoltán, Milos Kolakovics, Komlósi Ádám, László András, Madar Csaba, Nikolov Balázs, Sándor Tamás, Sitku Illés, Szatmári Csaba, Virág Béla (mezőnyjátékosok), Supka Attila, Szentes Lázár (vezetőedzők), Herczeg András (edző), Mezô József (kapusedző), Jámbor János (erônléti edző), Dankó Mihály, Nagy István (masszőr), Szima Gábor (elnök-tulajdonos), Szilágyi Sándor (ügyvezető igazgató), Horváth Béla (technikai vezető).
Ha a szenvedő alany szerepét betöltő hollandokat kérdezik, nos, akkor ők aligha kérnek az ilyen dínom-dánomokból. Szóval, szinte napra egy évvel a németalföldi pontszerzésre, Dublinban Jason McAteer végképp szétfoszlatta a narancssárga drukkerhad világbajnoki utazásról szőtt álmait, szinte biztossá téve egyben az ír jegyfoglalást a távol-keleti futballseregszemlére.

Már az Üllői úton lehetett ünnepelni

Lehet, rosszul értelmezem a múlt és a jelen jelzéseit, de több vonalon is abszolút rokonnak érzem az ír és a debreceni történetet, egy apró, ám nem teljesen lényegtelen eltéréssel: a szigeten egy év, itt csak egy hét telt el az első lendületből jövő, illetve profin előkészített utcabál között. Egyéb részletkérdésként említtessék meg: ott a zöld, itt a piros a nyerő, noha a debreceni aranyérem valamelyest az előbbi színnel is kapcsolatba hozható. A célhoz az íreknek a hollandok, a Lokinak az FTC elleni - Üllői úti bajnoki - meccsének eredménye révén került kézzel fogható közelségbe a társulat. A IX. kerületben ugyan "csak" döntetlenre volt jó az egy pontot, mint kincset őrző csapat, ám a Lokit elkísérő tekintélyes szurkolóhad mindennek ellenére győztesnek kijáró ünneplésben részesítette Sándor Tamásékat a lefújás után az Üllői úton is.

Tudósításunk a Pécs elleni mérkőzésről:Debreceni VSC-Pécsi MFC 3-1 ---- A ---- N
Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
5 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
28 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
37 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
46 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
48 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
49 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
57 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
59 perce
Ezek is érdekelhetik