Oláh Lóránt triplája döntött

Jutasi Róbert, Vajda GyörgyJutasi Róbert, Vajda György
2005.03.17. 00:05
A közönség nagyszerűen szórakozott, igazán jó és látványos mérkőzést hozott a Kaposvár-Sopron meccs, ráadásul remek gólokat is láthattak a szurkolók. A vereség ellenére dicséret illeti a Sopront, mert kulturáltan, szervezetten futballozott, ám ez ezúttal kevés volt a lelkes és sziporkázó hazaiak ellen. Már Oláh az ideiglenes gólkirályi cím birtokosa
Oláh Lórántot (fehér mezben) lökték-taszigálták a soproni hátvédek, a Kaposvár házi gólkirálya mégis mesterhármassal rukkolt ki (Fotó: Laufer László)

Kaposvár – Matáv Sopron 4-3 (2-1)

Kaposvár, 3000 néző
Játékvezető: Erdős (Nyekita, Szökrény)

Kaposvár
Szűcs – Finta (Farkas N., 74.), Nagypál, Zahorecz – Hegedűs T., Bank – Tóth B., Máté, Kardos (Maróti, 61.) – Jovánczai, Oláh (Zsolnai, 86.)
Vezetőedző: Prukner László.

Sopron
Balogh J. – Fehér, Horváth A., Hanák – Földvári, Lazics (Somorjai, 63.), Pintér, Károlyi – Csordás, Balaskó, Tóth M.
Edző: Pintér Attila.

Gólszerző: Balaskó (11.), Nagypál (28.), Oláh (34.), Oláh (69.), Oláh (74.), Fehér (79.), Balaskó (91.).

Sárga lap: Tóth B. (20.), Földvári (24.), Balaskó (36.), Pintér (55.), Hanák (65.).

Kiállítás: Hanák (67.), Károlyi (88.).
Majd félcsapatra való futballista hiányzott Pintér Attila edző együtteséből: Bárányos Zsolt, Bagoly Gábor, Sira István és Szekeres Tamás eltiltás miatt nem játszhatott a soproni együttesben, Szabó Ottó pedig tegnap reggelre belázasodott. Így aztán az utolsó pillanatban a ballábas futballistát is pótolni kellett, s végül Hanák Viktor került a vendégegyüttes védelmének bal oldalára. De hiába a sok hiányzó, s hiába lépett pályára tartalékosan a Sopron, mégis bátor, ám szervezett futballt produkált a félidő első felében. Okosan, a labdát tartva, majd precízen felépítve a támadásokat jutottak el a bordó-szürkék a hazai kapuig, s alig telt el tíz perc, máris vezettek. Persze, a hazaiaknak is volt okuk a panaszkodásra, hiszen a stabil kapusnak számító Balajcza Szabolcs belázasodott, de még ennél is nagyobb baj volt, hogy a mérkőzés előtt a tartalék kapus Szűcs Lászlónak megsérült a csuklója. De mert nem volt választása Prukner László vezetőedzőnek, a kezét fájlaló Szűcs László állt mégis a kapuba, a padra pedig a 37 éves Házi László, a Rákóczi kapusedzője ült le.
A hazaiak bátortalan futballja csak a félidő derekáig tartott. Igaz, némi szerencsével egy öngóllal egyenlítettek a zöld-fehérek, de ez is elég volt ahhoz, hogy magára találjon a Rákóczi. Aztán jött a vezető gól, és bár Oláh Lóránt remek mozdulattal fejelt a hálóba, de tegyük hozzá: a vendégvédők, no meg Balogh János kapus asszisztálása is kellett a házigazdák találatához. Mindenesetre élvezetes, fordulatokban gazdag első félidőt produkáltak a csapatok, és a szurkolók joggal reménykedtek a jó folytatásban.

A folytatásban is harcosan, szervezetten, agresszívan futballozott a Sopron, a hazaiak pedig okosan átadták a területet a vendégeknek, és gyors kontrákkal próbálkoztak. Mezőnyfölényben futballozott a Matáv, a helyzeteket is kidolgozták Balaskó Ivánék, gólt azonban nem rúgtak. Aztán a nagy vendégfölény közepette Hanák Viktor súlyos egyéni hibája miatt megpecsételődött a Matáv sorsa. Úgy tűnt, a tíz emberrel küzdő együttes szétesik a hajrára, a Kaposvár pedig Oláh Lóránt vezérletével térdre kényszeríti ellenfelét. A kiütés azonban elmaradt, mivel a vendégek becsülettel harcoltak a végjátékban is, és egy gólra megközelítették a házigazdákat. Prukner László játékosai a második félidő közepétől közönségszórakoztató futballt produkálva megérdemelten gyűjtötték be a három pontot. ---- 11. perc: Csordás célozta meg távolról a kaput. A labda a védőkről kipattant a jobb oldalra a felfutó Földvári elé, aki laposan a kapu elé lőtte azt a 16-os és az alapvonal találkozásától. A gólvonalon lecövekelő Szűcs mellett a berobbanó Balaskó látványos mozdulattal jobb lábbal, három lépésről a léc alá pörgette a labdát. 0-1
28. perc: Jovánczai buktatásáért jutott szabadrúgáshoz a Rákóczi a vendégkaputól 24 méterre. Nagypál futott neki a labdának, jobblábas lövése után a sorfal szélén álló Károlyin irányt változtatott a labda, és a jobbra vetődő Balogh Jánost becsapva a kapu bal oldalába pattant. 1-1
34. perc: A vendégtérfél közepéről Zahorecz ívelte magasan keresztbe a labdát a 16-os oldalvonalánál tartózkodó Tóth Balázs felé, aki fejjel egyből a kapu elé küldte azt. Érkezett Oláh, és az ötösről fejjel a kapu jobb oldalába csúsztatta a labdát. 2-1
41. perc: Balaskó 25 méterről küldte jobbal, szabadrúgásból a labdát a hazai 11-es tájára, ahol az a tömörülő védőkről Tóth Mihály elé pattant. A labda pörgése a csatárt is becsapta, aki nagy helyzetben lyukat rúgott.
67. perc: Maróti egy testcsellel elhúzott Hanák mellett, aki hátulról elkaszálta ellenfelét. S miután két perccel korábban már kapott egy sárgát, a játékvezető most a pirosat mutatta fel neki.
69. perc: Egy hosszú hazai kapuskirúgás után a félpályáról Oláh lépett ki két védő között. Csaknem a 16-osig vezette a labdát, majd a kifutó és vetődő Balogh János fölött jobb lábbal, ügyes mozdulattal a kapu jobb oldalába emelte a labdát. 3-1
74. perc: Tóth Balázs, Máté, Tóth Balázs összjáték után utóbbi jól passzolt a kapu elé érkező Oláh elé, akinek még arra is maradt ideje, hogy átvegye a labdát, majd a kimozduló Balogh János mellett jobbal a jobb alsó sarokba lője azt. 4-1
79. perc: Fehér Zoltán a jobbösszekötő helyén tört előre, majd váratlanul 25 méterről jobb lábbal kapura lőtt. A labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 4-2
88. perc: Károlyi egy összecsapás után belekönyökölt Farkas Norbertbe, ezért a játékvezető őt is kiállította.
91. perc: Balaskó a bal oldalról, a kaputól 30 méterről, jobbal ívelhette szabadrúgásból a kapu elé a labdát. A labda átszállt a védők fölött, és az elmélázó Szűcs kezét érintve a bal kapufáról a sarokba pattant. 4-3 ---- +++ Megszenvedtek érte, de megérte a fáradozás, hiszen háromszor cserélték ki a kaposvári stadion altalaját és gyepszőnyegét, s lám, a tegnapi találkozóra kiváló minőségű játéktér várta a labdarúgókat. Büszkék lehetnek a helyiek, mert minden bizonnyal a legjobb minőségű pálya most a Kaposváré.

--- A mérkőzés előtt másfél órával már helyükön álltak a rendezők. Szerencsére, mert bizony egy zöld-fehér sapkába és sálba öltözött, úriembernek nemigen nevezhető drukker próbált bejutni a kapun. Ám annyira dülöngélt, hogy szinte a rendezőknek kellett lábra állítaniuk. Végül azért elszédelgett a pálya környékéről.