Mészöly Géza is elismeri, van mit tanulni a stuttgartiaktól

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2004.09.17. 21:39
Címkék
Az Újpest mestere, Mészöly Géza már szerdán, a VfB Stuttgart elleni UEFA-kupa-mérkőzés előestéjén sejtett valamit. Miközben a Bundesliga éllovasának a labdarúgói melegíteni indultak a Megyeri úti stadionba, a fiatal szakember azt hangoztatta, a beszerzett videofelvételek meggyőzték őt arról, a sváb alakulat igazán minőségi futballt játszik. A lila-fehérek trénere előzetesen a stuttgartiak Mainz és Kaiserslautern elleni bajnoki fellépését elemezhette ki, és a látottak sejtették vele, hiába veretlen az Újpest immár 15 mérkőzés óta, csapata az év legnehezebb kilencven perce előtt áll. Igaza is lett, sőt, bejött a semleges futballrajongók előzetes jóslata, az Újpest hazai pályán is kikapott, mégpedig 3-1-re, így szinte esély sem maradt a szeptember 30-ai visszavágóra.
Mészöly Géza talán még könnycseppet is eldörzsölt a szeme sarkában, amikor lefújták a mérkôzést, és az Újpest vesztesen hagyta el a pályát
Mészöly Géza talán még könnycseppet is eldörzsölt a szeme sarkában, amikor lefújták a mérkôzést, és az Újpest vesztesen hagyta el a pályát
Mészöly Géza talán még könnycseppet is eldörzsölt a szeme sarkában, amikor lefújták a mérkôzést, és az Újpest vesztesen hagyta el a pályát
Mészöly Géza talán még könnycseppet is eldörzsölt a szeme sarkában, amikor lefújták a mérkôzést, és az Újpest vesztesen hagyta el a pályát
Mészöly Géza talán még könnycseppet is eldörzsölt a szeme sarkában, amikor lefújták a mérkôzést, és az Újpest vesztesen hagyta el a pályát
Mészöly Géza talán még könnycseppet is eldörzsölt a szeme sarkában, amikor lefújták a mérkôzést, és az Újpest vesztesen hagyta el a pályát
- Azt kapta, amire számított, azaz hihetetlenül jól összerakott Stuttgart ellen mérhette le, mi a különbség egy magyar és egy német élgárda között…
- Ahogy a Stuttgart az első harminc percben futballozott, új irányvonalat jelenthet számunkra abban a tekintetben, hogy hova fejlődhetünk - mondta az Újpest pénteki tréningjét követően Mészöly Géza. - Talán mondhatom azt, hogy gyengébben teljesítettünk, mint az elmúlt hetekben, ám úgy is megközelíthetjük a kérdést, hogy a Stuttgart tett bennünket gyengévé. Azt már előzetesen sejtettük, ha a labdabirtoklásban nem tudunk közel azonos szinten lenni az ellenfelünkkel, akkor nagyon nehéz meccs elé nézünk. Nem tévedtünk…
- Mi az oka annak, hogy fél órán keresztül a játékosai - kis túlzással fogalmazva - azt sem tudták, hogy hol vannak?
- Egyrészt több olyan labdarúgónk is van, akinek ez volt az első komoly nemzetközi mérkőzése, másrészt a rutinos futballistáink sem a képességeik szerint teljesítettek. Érdekes, hogy már a Servette ellen is adódtak problémáink a találkozó első harmadában, azonban ahogy a végeredmény mutatja, a Stuttgart ennyivel erősebb a svájci riválisnál. Az előrelépés lehetőségét abban látom, hogy a felkészülés során a lehető legtöbb nemzetközi mecscset kell játszani olyan együttesek ellen, melyek tudása, felkészültsége megközelíti Matthias Sammer csapatáét.
- Lát reális esélyt arra, hogy a visszavágón kilencven percen keresztül olyan Újpest lesz a pályán, mint volt csütörtökön a második félidő egyes szakaszaiban?…
- Egyelőre a vasárnapi, Sopron elleni bajnoki mérkőzés foglalkoztat bennünket, azonban egy-egy mondatot már beszéltünk a stuttgarti találkozóról. Számunkra is kérdés, hogy mire leszünk képesek mondjuk harmincezer ember előtt, azt azonban mondhatom, valamennyien meg akarjuk mutatni, nincs akkora különbség a két egylet között, mint volt Újpesten az első harminc percben.
- Mit szól ahhoz, hogy a honfitársunkat Szabics Imrét kifütyülték, míg Kevin Kuranyi Nagy Gábor durva szerelése után hosszú időre kiesik a játékból?
- Kezdjük a végén… Úgy gondolom, ez a kilencven perc a sportszerűség jegyében zajlott, és természetesen nagyon sajnálom Kevin Kuranyi sérülését, de szerintem Nagy Gábor belépőjében semmi szándékosság nem volt. Ami pedig a szavakat illeti… A stuttgartiak kettő nullás vezetés után többször is odaszóltak a kispadunkhoz, valamint, sajnos, Szabics Imre is tett megjegyzést. Lehet, hogy ez felpaprikázta a futballistáimat, de amellett kitartok, hogy nem léptük át a durvaság határait.


Kapcsolódó írások

Ízekre szedik az Újpestet
Szabics nem érti, miért gyűlölték
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
20 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
24 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
38 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
51 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik