NB I B: Bodajk FC–Dunakanyar-Vác 1–2

KÁLDOR ANDRÁSKÁLDOR ANDRÁS
2004.04.24. 21:40
SÁRGA LAP
Szabó Z. (Kanta József buktatásáért) a 17., Rusvai (visszarántotta Pollákot) a 37., Ráki (lerántotta Benét) a 42., Kanta Sz. (beleszállt Milébe) a 43., Hirt (visszarántotta Kanta Józsefet) a 73. percben.

SZÖGLETARÁNY: 13:2 (5:1)

30. perc: Bari vezette be a hazaiak tizenhatosára a labdát, a bizonytalankodó védők között Rusvay eszmélt a legkorábban és hét méterről, félmagasan, a vetődő Fülöp mellett a kapu közepébe helyezett. 0–1
42. perc: Ráki a tizenhatoson belül lerántotta Benét, Sóthy játékvezető határozottan a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Kanta Szabolcs nagy erő-vel lőtte a kapu jobb oldalába 1–1
71. perc: Rusvay remekül indította a leshatárnál kiugró Bozorit, aki néhány lépés után, 17 méterről a kifutó Fülöp mellett a bal sarokba lőtte a labdát. 1–2

Nemcsak a váciak a héten megbízott edzője, Szabados György debütált a bodajki pályán, hanem a mérkőzés második aszszisztense, Timbókovics Katalin is. Már a 9. percben megszerezhették volna a vezetést a bodajkiak, Mile Krisztián buktatta a tizenhatoson belül Kanta Józsefet. A büntetőt a sértett végezte el és a labdát magasan az égbe lőve kirúgta a pályáról. A kimaradt tizenegyes után is lendületben maradtak a hazaiak, Kanta József egymaga három alkalommal is bevehette volna Kiss Szabolcs kapuját. A váciak jobbára a védekezéssel törődtek, de ritka ellentámadásaik egyike a 30. percben Rusvay Gergely szemfülessége révén vezetéshez juttatta a Duna-parti gárdát. A hazaiak még a félidő lefújása előtt egyenlítettek. Kanta Szabolcs fivérével ellentétben már belőtte a jogosan megítélt büntetőt. A 71. percben a sokadik vendégpróbálkozás meghozta a váciak számára a vezető, sőt a győztes találatot. Ebben nem kis érdeme volt Rusvaynak, aki remekül vette észre a leshatáron ugrásra kész Bozori Balázst és a csatár biztosan értékesítette a helyzetet.

Mestermérleg
Lőrincz Emil:
– Egész mérkőzésen, de főleg az első félidőben nagyon jól játszottunk, sajnos rengeteg helyzet kimaradt, ezért veszítettünk.
Szabados György: – Névnapomon velem volt a védőszentem, ezt a győzelmet elődömnek, Sándor Istvánnak ajánlom.