A padról felállítani veszélyes

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2004.03.10. 20:51
Címkék
Ki, mit tud Tornyi Barnabásról?A hazai futballért (is) rajongók számára nem nehéz a válaszadás: ő az a magyar labdarúgóedző, aki pályafutása során legalább annyit ült a Munkaügyi Bíróság tárgyalótermének padján  mint felperes , mint amennyit szakvezetőként az éppen aktuális csapata kispadján töltött el.Ne szépítsük, Tornyi Barnabást több csapatnál is nagy reményekkel és még nagyobb ígéretekkel szerződtették, hogy aztán a vele nagy terveket szövögető klub-, avagy csapatvezetők arról döntsenek: kirúgják, nem alkalmazzák tovább, avagy szimplán leve-gőnek nézve mellőzik&
Ki nevet a végén? (Fotó: Farkas József)
Ki nevet a végén? (Fotó: Farkas József)
Ki nevet a végén? (Fotó: Farkas József)
Ki nevet a végén? (Fotó: Farkas József)
Ki nevet a végén? (Fotó: Farkas József)
Ki nevet a végén? (Fotó: Farkas József)
Elmondható, hogy e sportvezetők rosszul jártak, ugyanis az edző nem az a típus, aki csendben tűrte volna, hogy félreállítsák, ráadásul úgy – a magyar futballban már-már megszokott módon –, hogy a neki szerződés szerint járó javadalmazásáról is elfeledkeznek.
Tornyi Barnabás így a magyar futball történelmébe már úgy vonul be, mint az az edző, aki a legtöbb pert nyerte meg, és ehhez tegyük hozzá: a szakember (persze az ügyvédei segítsége által) a tárgyalóteremben aratott sikereivel immár sokszorosan bizonyította, hogy az általános gyakorlattal ellentétben a honi profifutballban nem lehet – pontosabban: nem lehetne – kisemmizni azt, akivel korábban a focibizniszt irányító, de a kötelezettségeikről a kirúgások pillanatában oly szívesen elfeledkező sportvezetők szerződésben megállapodtak.
Mint szerdai lapszámunkban megírtuk: Tornyi Barnabás ismét pert nyert, ezúttal a ma már csak nevében létező Kispest-Honvéd ellen (az NB I B-ben szereplő futballcsapat ugyanis más tulajdonosi irányítással Bp. Honvéd néven szerepel), és a bíróságon sikeres szakember (ha úgy hozza a sors) a neki megítélt 29 millió 400 ezer forinttal lesz gazdagabb – legalábbis papíron.

1/5. rész
2/5. rész: Romba dőlhet a rendszer
3/5. rész: Az amerikai kiruccanás
4/5. rész: Dunaferr: ügyes húzás
5/5. rész: A számok tükrében
Legfrissebb hírek

30 órán át utazott a szenegáliak BL-győztes kapusa

Foci vb 2026
7 perce

Közleményt adott ki az MBSZ Németh Zsanett halálával összefüggésben, és a család is megszólalt

Birkózás
9 perce

Realista vagy inkább túlzottan optimista az amerikaiak legendája?

Foci vb 2026
22 perce

Vízilabda: Montenegrótól is kikapott az U18-as válogatott

Utánpótlássport
38 perce

Maresca már télen tudta, hogy a Manchester City vezetőedzője lesz

Angol labdarúgás
38 perce

Az ultrafutás új oldalát tapasztalhatta meg Edelényben

Csupasport
45 perce

Tshabalala sem feledkezett meg Ochoáról

Foci vb 2026
47 perce

Ha június 29. és futball-vb, akkor Pelé, Maradona, Hakan Sükür és egy amerikai csoda

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik