Az Arany Ászok Ligában jelenleg kiesőhelyen álló csapatok, valamint a másodosztály első hat helyezettjének vezetői egyaránt örülnek a döntésnek. Persze, az ő helyzetükben mernének másképp vélekedni&
Kerekes I. Györgyné, a Békéscsaba ügyvezetője: "Végre az illetékesek is belátták, nincs értelme a rájátszásos rendszernek. Tavaly az alapszakasz után jelentősen csökkent a jegybevétel, mert a szurkolók számára is érdektelenné váltak a küzdelmek. Bízom benne, hogy a gyakorlatban is megindul az utánpótláskorú labdarúgók csapatba építése."
Lang József, a ZTE elnöke: "Érintettek vagyunk a kérdésben, ezért csak annyit szeretnék mondani: a határozat ellenére maradt a célkitűzésünk, vagyis hogy elkerüljünk az utolsó két hely valamelyikéről."
Gál László, a Bp. Honvéd ügyvezetője: "Egy dolog miatt lesz jó, hogy az ősztől tizenhat csapat szerepel a bajnokságban: így legalább nem lesz rájátszás… "
Vancsa Miklós, a Vasas ügyvezetője: "Már a korábbi ligaülésen is a létszámemelésre szavaztam, egyrészt saját magunk, másrészt a magyar futball érdekei miatt. Olyan vidéki fellegvárak, mint Diósgyőr és Nyíregyháza újra komoly lehetőséget kaphatnak, bár tisztában vagyok vele, Magyarországon jelenleg mindössze hat csapatra való jó futballista van…"
Gerliczki János, a Nyíregyháza Spartacus ügyvezetője: "Lehet, hogy nem szerencsés menet közben változtatni a hatályos versenykiíráson, ám az MLSZ elnökségének ezen döntésével még közelebb kerültünk álmunk megvalósításához, vagyis a feljutáshoz. A tulajdonosi kör eltökélt célja volt, hogy az eredeti versenykiírás szerint is harcoljuk ki a feljebblépési lehetőséget, a létszámemeléssel erre még nagyobb esélyünk nyílik."
Illés János, a Kaposvári Rákóczi ügyvezető elnöke: "Természetesen örülök a döntésnek, főként azért, mert az MLSZ elnöksége elfogadta a ligatanács álláspontját, hiszen nemrégiben mi is egységesen az emelés mellett voltunk. A Kaposvár jelenleg a negyedik, azaz feljutóhelyen áll, de eredeti célkitűzésünk, az első hat közé kerülés nem változott. Keretünk kétharmadát saját nevelésű játékosok alkotják, s ezek után reális esély van arra, hogy ezek a gyerekek nevelőegyesületükben legyenek élvonalbeli labdarúgók. Ez persze nagy kihívás, egy újabb erős motiváció labdarúgóink számára. A város vezetése többször is hangoztatta, hogy igényli az első osztályú szereplést."
Guti Miklós, a DVTK 1910-Borsodi Sör ügyvezetője: "Örülök, mégpedig azért, mert a diósgyőri labdarúgásnak a múltja, az eddig elért eredményei és közönsége alapján mindenképpen a sportág első vonalában van a helye, ugyanakkor nem tagadom, hogy a gazdasági helyzetünk nem éppen kedvező. Most gőzerővel dolgozunk az anyagi feltételek mielőbbi biztosításáért, és továbbra is bízunk a helyi vállalkozói rétegben, amely eddig nem nagyon mozdult meg. Remélem, hogy az eltelt féléves időszakban bebizonyítottuk, érdemes lenne erre az együttesre áldozni."
Nemes Ferenc, a Bodajk elnöke: "A határozat alapján osztályozós helyen várjuk a tavaszt. Ha a bajnokság végén is hasonló helyzetben leszünk, akkor kijelenthetem, kiállunk az osztályozóra, és ha sikerrel megvívjuk azt, majd eldöntjük, vállaljuk-e az élvonallal járó többletterheket. Majd az élet bebizonyítja, jól avagy rosszul döntöttek-e az MLSZ illetékesei, annak viszont örülök, hogy az NB I B létszáma csökken."