Csütörtökön, vagyis a fellebbezésre fennmaradt utolsó napon az FTC Rt. eljuttatta levelét a Magyar Labdarúgóliga (MLL) fellebbviteli bizottságához.
A május 30-ai visszhangos botrány máig kísért, és egyelôre teljesen bizonytalan, mikor lehet végre lezárni a kínos történetet (Fotó: M. Németh Péter)
A május 30-ai visszhangos botrány máig kísért, és egyelôre teljesen bizonytalan, mikor lehet végre lezárni a kínos történetet (Fotó: M. Németh Péter)
Mint arról lapunkban már beszámoltunk, a május 30-ai Ferencváros–Debrecen bajnoki mérkőzést követő súlyos rendbontás miatt fegyelmi eljárás indult a rendező sportszervezet ellen. Az ügyben ez idáig két első és egy másodfokú határozat született, de emellett megjárta az MLL, sőt, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnökségét is. Utóbbi testület döntése után az FTC Rt. törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményzett a Legfőbb Ügyészségnél, mely október 27-én négy óvásban foglalta össze kifogásait. Mindez azt jelentette, hogy a fegyelmi bizottságnak újra kellett tárgyalnia az ügyet – immár a harmadik alkalommal. A november 28-án – vagyis 180 nappal az Üllői úti drámát követően – a Kis György vezette testület olyan határozatot hozott, amely kísértetiesen emlékeztetet az MLSZ elnökségének augusztus 7-ei döntésére. E szerint az FTC Rt.-nek három hazai bajnoki meccset zárt kapuk mögött kell megrendeznie (ezt a büntetést a fegyelmi testület leróttnak tekintette), a fegyemi bizottság levont hat büntetőpontot és kiszabott 40 millió forint pénzbüntetést. Az FTC Rt. cégvezető vezérigazgatóját, Szeiler Józsefet az egymillió forintos pénzbüntetés mellett 2003. december 31-ig eltiltott a meccsek látogatásától. Közvetlenül a határozathirdetést követően sem Petró László, az FTC Rt. jogásza, sem Szeiler József nem nyilatkozott arról, fellebbeznek-e. Ám két nappal később Furulyás János, a Ferencváros elnöke már azzal nyugtatta meg a játékosok Lipcsei Péter, Szűcs Lajos és Dragóner Attila alkotta delegációját: a Fradi minden lehetséges fórumot igénybe vesz, hogy számára igazságos döntés szülessen. Ugyanakkor az is nyilvánvaló volt, hogy amíg a tulajdonosváltás nyomán az FTC Rt. igazgatósága át nem alakul, érdemi lépés aligha történik. Nos, a fellebbezés csütörtökre elkészült, és az Üllői útról el is juttatták a liga budai központjába. Úgy tudjuk, az FTC Rt. részben elismerte a felelősségét, mégpedig a fegyelmi szabályzat 33. paragrafusának – vagyis a versenyszabályoknak és más szabályoknak a megsértésében –, vitatja azonban a sportszervezet fegyelmi vétségeiről szóló 44. paragrafus alkalmazhatóságát. A tét a hat pont visszaszerzése, illetve a pénzbüntetés mérséklése (a 33. paragrafus alapján összesen 10.5 millió forint lenne kiszabható). Ugyancsak a büntetés mérséklését reméli Szeiler József, ám ennek már csak a pénzbüntetés tekintetében lesz gyakorlati jelentősége, hiszen a futballősz véget ért, ráadásul a meccsekről szóló eltiltása az esztendő utolsó napján lejár. A közelgő ünnepekre tekintettel kockázatmentesen megjósolható, hogy a május 30-ai botrány miatt elindított fegyelmi eljárást majd csak valamikor 2004-ben lehet jogerősen lezárni…