Férfi kosár NB I: szoros csata után maradt hibátlan a Falco

K. Zs.K. Zs.
2019.12.01. 19:52
Perl Zoltán 15 pontot szerzett a Falcóban (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe, november 5.)
A Falco 93–81-re győzött a Kecskemét vendégeként a férfi kosárlabda NB I 4. fordulójából vasárnapra halasztott mérkőzésen. A szoros meccs második félidejében többnyire már a szombathelyiek vezettek, s bár a KTE az utolsó negyedben is képes volt rövid időre fordítani, a jól hajrázó Falco végül megőrizte hibátlan mérlegét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 4. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

KTE-DUNA ASZFALT–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 81–93 (21–23, 24–30, 23–16, 13–24)
Kecskemét, 1500
néző. V: Benczur, Praksch, Balogh Gy.
KTE: THOMAS 17/6, Wittmann 12/3, DJERASZIMOVICS 23/6, Djuraszovics 13/9, KARAHODZSICS 11/3. Csere: Révész Á. 3, Lewis 2, Kucsera, Vukcsevics. Edző: Forray Gábor
SZOMBATHELY: Váradi B. 12/12, PERL 15/3, BENKE SZ. 11/6, Krivacsevics, REDDIC 18. Csere: Hooker 8/6, Washington 3/3, Curry 10/6, FILIPOVITY 14/3, Lake 2. Edző: Gaspar Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–6. 7. p.: 16–11. 13. p.: 32–31. 17. p.: 38–41. 23. p.: 49–57. 27. p.: 58–61. 33. p.: 74–71. 37. p.: 79–82
Forray Gábor:
– Nagyon büszke vagyok a csapatomra! Az első félidőben fantasztikus dobóformával játszott a Falco. A másodikban már nem, fordítottunk is, de a negyedik negyed hatalmas nyomását nehezen viseltük hibák nélkül. Erre a teljesítményre alapozhatunk.
Gaspar Okorn: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, nem is lett az. A végén a koncentráció döntött. A védekezésünkkel nem lehetek teljesen elégedett, de az eredménnyel igen, mert megőriztük a hosszú ideje tartó veretlenségünket.

1. Falco-Vulcano Szombathely 9 9 752–632 1.000
2. Egis Körmend 9 7 2 768–652 0.889
3. Atomerőmű SE 9 7 2 739–682 0.889
4. PVSK-VEOLIA 8 6 2 704–676 0.875
5. KTE-Duna Aszfalt 8 5 3 637–636 0.813
6. Alba Fehérvár 9 5 4 813–774 0.778
7. DEAC 9 5 4 730–722 0.778
8. Szolnoki Olaj KK 9 5 4 686–703 0.778