A Miami háromszori hosszabbítás után győzte le a Utah Jazzt

2009.03.15. 07:57
Címkék
Háromszori hosszabbítást és Heat-sikert hozott a Miami és a Utah csatája az NBA alapszakaszának 131. játéknapján. A Jazz kétszer is nagyon közel állt a győzelemhez, de az 50 pontot szerző Dwyane Wade vezérletével végül a Miami kerekedett felül. A San Antonio Houstonban nyert, a jó passzban lévő New Orleans nem bírt a Chicagóval, míg a Phoenix hat vesztes meccs után tudott ismét diadalmaskodni.
Wade kezében ezúttal is jó helyen volt a labda
Fotó: Action Images (archív)
Wade kezében ezúttal is jó helyen volt a labda
Wade kezében ezúttal is jó helyen volt a labda
Fotó: Action Images (archív)
Wade kezében ezúttal is jó helyen volt a labda
A Utah 107–100-ra vezetett 55 másodperccel a rendes játékidő vége előtt, így ekkor nem sokan gondolták volna, hogy csak egy óra múlva derül ki, melyik csapat nyeri meg a meccset. A Miami ugyanis ledolgozta a hátrányát, és James Jones három másodperccel a vége előtt értékesített két büntetőjével kiharcolta a hosszabbítást.

Ezt két triplával kezdte a Utah, amely 1:45-tel a vége előtt már 115–107-re elhúzott, de ez sem volt elég. A második túlóra végén már a Miami állt jobban, amikor 3.4 másodperccel a végső(nek hitt) dudaszó előtt Deron Williams (30 pont, 13 assziszt) egy duplával egyenlített, így jöhetett a harmadik ötperces ráadás. Ebben már csak egy csapat volt a pályán, s a Miami végül 11 ponttal nyerte meg a drámai csatát.

Wade 50 pontot, 10 lepattanót, 9 asszisztot, négy labdalopást és két blokkot jegyzett a találkozón, amire előtte az NBA történetében még senki sem volt képes. A Heat sztárja azonban mégis a csapatmunkát emelte ki, amiben igaza is van, hiszen Mario Chalmers 23 és Jermaine O’Neal 28 pontja is nélkülözhetetlen volt a sikerhez.

Wade ezzel a félszáz ponttal egyébként Alonzo Mourningot lehagyva a Miami történetének legjobb pontszerzője lett, Erik Spoelstra pedig csupán a 11. edző a liga történetében, aki karrierje első öt hosszabbítást hozó meccsét megnyerte.

„Megmutattuk, hogyan kell elveszíteni egy kosárlabda-mérkőzést – bosszankodott Deron Williams a maratoni csata után. – Szabálytalankodtunk, amikor nem kellett volna, és eldobtuk a labdát, amikor éppen hogy tartanunk kellett volna. Nem voltunk túl okosak.”

A San Antonio a Tim Duncan (15 pont, 12 lepattanó), Tony Parker (28 pont, 8 assziszt), Michael Finley (17 pont) hármas vezérletével 88–85-re verte meg a Houstont, amely 12 győztesen megvívott hazai találkozót követően egymás után másodszor kapott ki saját közönsége előtt.

A Chicago Bulls egy 18–0-s és egy 17–0-s rohamot is produkált a New Orleans ellen, melyben Chris Paul (29 pont) mellé ezúttal nem nőttek fel a társak, így a Hornets elszenvedte a második vereségét a legutóbbi 11 mérkőzésén.

A Phoenix zsinórban hat vesztes meccs (ami a legutóbbi négy évben a Suns legrosszabb sorozata) után tudott ismét nyerni, pedig sokáig most is döcögött a szekér. Az arizonai csapat azonban a negyedik negyedben magára talált, és végül 106–95-re legyőzte az Oklahoma Cityt.

NBA

ALAPSZAKASZ, 131. JÁTÉKNAP
Miami Heat–Utah Jazz 140–129 – háromszori hosszabbítás után
Minnesota Timberwolves–Charlotte Bobcats 108–100
Chicago Bulls–New Orleans Hornets 97–79
Houston Rockets–San Antonio Spurs 85–88
Denver Nuggets–Los Angeles Clippers 107–94
Phoenix Suns–Oklahoma City Thunder 106–95
Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: Ferencváros–Paks és Debrecen–ETO az NB I-ben

Minden más foci
12 perce

Lépéselőnyben Ronnie O’Sullivan a sznúker-vb nyolcaddöntőjének szuperrangadóján

Egyéb egyéni
44 perce

Kuhta Vladiszlava világkupadöntős!

Ökölvívás
46 perce

Az Athletic Bilbao elleni fordításos győzelemmel készül az Arsenalra az Atlético Madrid

Spanyol labdarúgás
51 perce

Malen megállíthatatlan, az AS Roma tovább harcol a BL-ért, még nincs biztos kieső

Olasz labdarúgás
1 órája

Női vízilabda ob I: 23 gólt lőtt a Szeged az OSC-nek

Vízilabda
1 órája

A második félidőben darálta be Szánthó Regőéket a DAC

Minden más foci
1 órája

Európai kézilabdaligák: Hlogyik Petra 13 védéssel járult hozzá a Göppingen sikeréhez

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik