Tizenkét éve nem dobott ilyen rosszul a Denvertől kikapó Sacramento

Vágólapra másolva!
2008.12.07. 09:44
Címkék
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján a Denver Nuggets könnyed győzelmet aratott a Sacramento Kings ellen. A 118–85-re megnyert találkozó legeredményesebb játékosa ezúttal nem Carmelo Anthony, hanem Chauncey Billups volt a maga 24 pontjával.
Anthony megállt 16 pontnál
Fotó: Imago (archív)
Anthony megállt 16 pontnál
Anthony megállt 16 pontnál
Fotó: Imago (archív)
Anthony megállt 16 pontnál
Chauncey Billups 24 pontot szórt, s ezzel, ha csak egy meccs erejéig is, de elhomályosította a Denver Nuggets legnagyobb sztárját, Carmelo Anthonyt.

Persze a csapatnak nem kellett megizzadnia, a Nyugati főcsoport egyik legjobbja ugyanis az egész liga egyik legrosszabb formában lévő együttesével, a Sacramento Kingsszel játszott az NBA legutóbbi játéknapján.

A Királyoknak ezúttal a hazai pálya sem segített, 118–85-re kaptak ki, elszenvedve ezzel sorozatban nyolcadik vereségüket.

A Nuggets egy könnyed 24–8-as rohammal kezdte a mérkőzést, amivel meg is alapozta későbbi sikerét. A szünetben 21 ponttal vezettek a vendégek, a Sacramento pedig esélytelennek látszott.

A Kings rendkívül gyengén dobott, mintha minden alkalommal „hideg kézzel” indították volna útjára a labdát a kosarasai, akik 29.3 százalékos „pontossággal” tüzeltek a mezőnyből. Hogy ez mennyire gyenge? A csapat 12 éve, a Detroit ellen dobott utoljára 30 százaléknál rosszabb hatékonysággal.

A másik oldal persze elégedett. A 14 győzelemmel, és mindössze 7 vereséggel álló Denver vezetőedzője, George Karl elsősorban tanítványai védőmunkáját dicsérte.

„Ahogy védekeztünk ma este, rengeteg esélyt adott nekünk a hatékony támadójátékra” – mondta a Karl a meccs után.

A találkozó legeredményesebb kosarasa a denveri Chauncey Billups volt 24 ponttal, míg Carmelo Anthony „csak” 16-ot szórt. Igaz, ezen az estén ez is bőven elég volt a diadalhoz.

NBA

ALAPSZAKASZ, 40. JÁTÉKNAP
Charlotte Bobcats–Cleveland Cavaliers 74–94
Miami Heat–Oklahoma City Thunder 105–99
Philadelphia 76ers–New Jersey Nets 84–95
Minnesota Timberwolves–Los Angeles Clippers 84–107
New Orleans Hornets–Memphis Grizzlies 106–87
Chicago Bulls–Washington Wizards 117–110
Dallas Mavericks–Atlanta Hawks 100–98
San Antonio Spurs–Golden State Warriors 123–88
Phoenix Suns–Utah Jazz 106–104
Sacramento Kings–Denver Nuggets 85–118
Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: jön a darts-vb döntője; pályán a Barcelona és az Arsenal is

Birkózás
2 órája

Új év, vállon a teher – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2 órája

Valami hiányzik – Thury Gábor jegyzete

Légiósok
2 órája

A 23 éves Van Veen lesz a 18 éves Littler ellenfele a darts-vb döntőjében

Egyéb egyéni
2 órája

La Liga: egymás ellen folyatódott a Rayo Vallecano és a Getafe nyeretlen sorozata

Spanyol labdarúgás
3 órája

Ligue 1: győzött a Toulouse otthonában, így biztosan élen marad a Lens

Francia labdarúgás
3 órája

Ha nehezen is, de Leao góljával legyőzte a Cagliarit a Milan a Serie A-ban

Olasz labdarúgás
3 órája

Milánó 2026: sérülés miatt lemarad a játékokról az olimpiai bajnok osztrák alpesi síző

Téli sportok
3 órája
Ezek is érdekelhetik