NB I, A-csoport, férfiak, rájátszás, negyeddöntő, második mérkőzés
(27-21, 22-21, 22-22, 17-12)
Kaposvár, 700 néző. V: Hartyáni, Papp
KAPOSVÁR: STRNAD 21/6, MOSELEY 20/9, DÉNES 9/3, KUNC 17/6, WYLIE 6. Cs: Trepák 4, Szőke 3/3, Primc 8/6, Filipovics, Kiss K. Edző: Kmézics Zorán
ATOMERÔMÛ: Pavlík 5/3, Mészáros 7/3, Smith 4, SITKU 17/6, Czigler 8. Cs: MÉLICIE 11, KISS ZS. 23/15, Ridl 1. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10-8. 8. p.: 20-16. 15. p.: 38-34. 18. p.: 44-36. 23. p.: 54-44. 29. p.: 66-60. 34. p.: 72-71. 37. p.: 79-73
Kipontozódott: Smith (40. p.)

A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-1

Lendületes játékkal indult a tavalyi két döntős mérkőzése: hat perc alatt 31 pont került a jegyzőkönyvbe. A hazaiak három triplával ugrottak meg, majd a negyed végén Smith vesztette el a fejét, amikor egy bírói ítélet miatt belerúgott a reklámfalba, nem is maradt el a hazaiaknak pontot hozó szankció. A folytatásban is jól céloztak a szembenálló felek, ám az elemében lévő Kunccal az élen nemcsak tartották, hanem növelték is előnyüket a kaposváriak.

A nagyszünet után is a hazaiak ízlése szerint folyt egy ideig a mérkőzés, 12 pontnyira nőtt a különbség, amikor Zsoldos András időt kért, de csak a harmadik játékrész hajrájára sikerült a paksiaknak megközelíteniük vendéglátóikat. Az ASE legeredményesebbje, Kiss újabb hármasa után aztán idegeskedni kezdtek a hazaiak, és gyorsan megcsappant megnyugtató előnyük.

Ezúttal Kmézics Zorán kért időt, aminek következtében Moseley idegnyugtató triplát dobott, a következő percek mégis nagy feszültség közepette teltek. A Monroe nélkül felálló kupagyőztes nagy vehemenciával próbálta ledolgozni hátrányát, ám a taktikusan játszó, roppant fegyelmezetten védekező és eredményes ellenakciókat vezető hazaiak - akik végig vezettek - újabb találataikkal teljesen megérdemelten szerezték meg meglepetésszámba menő győzelmüket.

Számított ilyen nagyszerű játékra?
Kmézics Zorán, a hazaiak edzője: - Minden elismerésem a csapaté, amit a fiúk ma produkáltak, az még a száz százalékot is meghaladta. Ha a következő mérkőzésen is meg tudjuk közelíteni ezt a teljesítményünket, akkor lehetnek reményeink. A szurkolóink is minden dicséretet megérdemelnek.