"Ezért jöttem ide, Los Angelesbe. Örülök, hogy tagja lehetek ennek a csapatnak. Nem volt zökkenőmentes az idáig megtett út, de meg kell szenvedni, ha az ember el akar jutni a nagydöntőig."
Meneküljön, ki merre lát – O’Neal „gyûrûgyakorlata” Los Angelesben
Meneküljön, ki merre lát – O’Neal „gyûrûgyakorlata” Los Angelesben
A sokat tapasztalt, 19. NBA-idényét nyűvő Karl Malone ismét megpróbálhatja, amit annak idején kétszer már megkísérelt a Utah-val: csatába szállhat a hőn áhított aranygyűrűért. A Lakers tegnapra virradóra hat pontot vert a Minnesotára, és behúzta a továbbjutást jelentő negyedik strigulát is győzelmi rovatába (4–2). Shaquille O’Neal szokásos formáját hozta – nemcsak a ponttermeléssel volt elfoglalva, a palánkok alatt is szaporán kapkodta a labdákat –, Kobe Bryant sem adta alább 20 pontnál, a fentebb idézett Malone meg, sokoldalúságáról tanúbizonyságot téve, három assziszt híján tripla duplát (10, 10, 7) könyvelt el – mégsem e trióból került ki a meccs hőse, az ugyanis egy másodéves játékos, Kareem Rush volt. A név kötelez – Kareem volt a keresztneve a Los Angeles-iek Showtime Lakersként is emlegetett, nyolcvanas évekbeli szupergárdájában kosárlabdázó Abdul-Jabbarnak. Az egykori center karizmatikus figurája volt a ligának, számtalan összecsapást döntött el, s mindmáig ő szerezte a legtöbb pontot az alapszakaszi találkozókon. A dobóhátvéd posztján számításba vett Rush mögött – egyelőre – nincs ilyen veretes szakmai múlt, a párharc hatodik ütközetében mégis olyan nyugalommal és pontossággal tüzelt, akár egy ezer csatát megélt veterán. Néhányan nem is mulasztották el megjegyezni az Angyalok Városában: lám, ismét van egy Kareemünk. A "kicsi" Kareem – az "öregtől" eltérően – kintről, a hárompontosvonalon túlról riogatta az ellenfelet. Hét triplát engedett el, ebből hat célba is talált, ami ugyebár 18 pontot hozott a kaliforniaiak konyhájára. Dicséretes teljesítmény, sőt ha még hozzátesszük, hogy erre mindössze 23 perce volt a korábban ennyi játéklehetőséghez sem igen jutó Rushnak. "Kevesen dobnak jobban nála együttesünkben" – méltatta ifjú kollégáját O’Neal. Érdemes itt megállni egy pillanatra. Az utóbbi években ugyanis a Lakersnek mindig volt – legalább – egy olyan hármasspecialistája, aki a kritikus pillanatokban kisegítette a sztárokat. Ilyen volt a már távozott Glen Rice, Robert Horry és a még mindig lakerses Rick Fox. S ilyen Kareem Rush is. A záró negyednek egypontos hátránnyal nekivágó hazaiak a 23 éves bedobó, no meg Bryant vezérletével (15–6) találták rá a győzelmi ösvényre (Rush végül kilenc ponttal fejezte be a negyedik periódust). A hajrában szükség volt Medvedenko pontjaira is – az ukrán két fontos kosarat tartogatott az utolsó pillanatokra. ----
Szavazás
NBA, RÁJÁTSZÁS, 43. JÁTÉKNAP Nyugati főcsoport, döntő, hatodik mérkőzés: Los Angeles Lakers–Minnesota Timberwolves 96–90 (28–17, 20–29, 19–22, 29–22) LA LAKERS: Bryant 20/3, Payton 7/3, Malone 10, George 4, S. O’Neal 25. Csere: Fisher 4/3, Rush 18/18, Medvedenko 8, Fox, Cook. Vezetőedző: Phil Jackson MINNESOTA: Hassell 11/3, D. Martin 8, Sprewell 27, Garnett 22, Olowokandi 2. Csere: Szczerbiak 13/3, Hoiberg 4, Madsen 3, E. Johnson, O. Miller. Vezetőedző: Flip Saunders Legtöbb lepattanó: S. O’Neal 11, ill. Garnett 17. Legtöbb assziszt: Payton 8, ill. D. Martin, Sprewell 5-5. Dobószázalék, mezőny (büntető): 44.9 (47.2), ill 43.2 (92.3) Az LA Lakers 4–2-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és bejutott a legkésőbb június 6-án kezdődő nagydöntőbe, amelyben a keleti bajnok lesz az ellenfele.