Megszorították az Albacompot

VARGA CSABA, KARVALITS LEVENTEVARGA CSABA, KARVALITS LEVENTE
2004.03.31. 23:05
"Úgy tűnt, meglepetés születik, hiszen két perccel a vége előtt 7568-ra vezettek a hazaiak. A végjátékban azonban felpörgette a tempót az Albacomp és Boros vezérletével fordított."
Tabella, fordulóról fordulóra

MOL SZOLNOK–ALBACOMP 75–78
(20–22, 19–20, 17–15, 19–21)

Szolnok, 1500 néző. V: Váradi, Kiss L.
SZOLNOK: O'Kelley 7/3, MÉRÉSZ CS. 20/15, Stroud 9/6, OROSZ 18, Rusznák 4. Cs: CZICZÁS 17/9, Balogh Gy. Edző: Pór Péter
ALBACOMP: BOROS 21/9, Spivey 12/3, Nyilas 5/3, GÓBI 17/3, Lapov 10. Cs: Soós, BENCZE Z. 10, Mihalics, Wittmann 3/3. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–13. 15. p.: 28–28. 25. p.: 46–48. 35. p.: 68–64. 38. p.: 75–68

A 16. fordulóból elmaradt mérkőzést pótolták a felek. Mivel a meccs eredeti időpontjában Halimics még nem volt a szolnokiak játékosa, ezért a bedobó nem szerepelhetett a piros-feketék között. Talán mondani sem kell, hogy a már biztos alapszakaszgyőztes Albacomp számított az összecsapás toronymagas esélyesének, annak ellenére, hogy két kulcsemberük, Walker és Fodor sérülés miatt nem állhatott Farkas edző rendelkezésére. Nem tisztelte jól szereplő vetélytársát a szolnoki legénység, amely részéről Mérész és Orosz jól termelt az első félidőben, Stroud pedig szorgalmasan szedte a lepattanókat. Lehetett látni, hogy az Albacomp igyekszik kivenni a játékból a Szolnok gólerős irányítóját, O'Kelleyt, ami nagyrészt sikerrel járt, bár a helyette beálló Cziczás kifejezetten jól muzsikált a mérkőzés első részében. A vendégek szokott játékukat mutatták, Góbi és Boros vezérletével gyűjtögették pontjaikat. A fordulást követően Stroud megkapta negyedik személyi hibáját, Pór edző pedig leültette. Ennek ellenére a Szolnok meglehetősen jól harcolt, és a közönség biztatása mellett ott loholt vetélytársa nyomában. A záró felvonás 57–56-os Albacomp-vezetésnél indult, ekkor a Szolnok nagyon elkapta a fonalat, Cziczás távoli találataival, majd Orosz dupláival sikerült elhúzna. Úgy tűnt, meglepetés születik, hiszen két perccel a vége előtt 75–68-ra vezettek a hazaiak. A végjátékban azonban felpörgette a tempót az Albacomp és Boros vezérletével fordított. ---- I ---- &