Álomcsapat és győzelmi álom

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2004.03.26. 22:33
Címkék
Megérkeztek. Itt vannak Magyarországon a női kosárlabda olimpiai bajnokai, akik nemcsak címvédők, hanem egyben bajnokaspiránsok is, de az amerikai női válogatott semmit sem bíz a véletlenre: azért, hogy ismét maga mögé utasítsa a világot a legfontosabb seregszemlén, már el is kezdte a felkészülést az augusztusi athéni ötkarikás játékokra.
Katie Smith (jobbra) az egyetlen olyan tagja az amerikai válogatottnak, akinek Sydneyben aranyérmet akasztottak a nyakába
Katie Smith (jobbra) az egyetlen olyan tagja az amerikai válogatottnak, akinek Sydneyben aranyérmet akasztottak a nyakába
Katie Smith (jobbra) az egyetlen olyan tagja az amerikai válogatottnak, akinek Sydneyben aranyérmet akasztottak a nyakába
Katie Smith (jobbra) az egyetlen olyan tagja az amerikai válogatottnak, akinek Sydneyben aranyérmet akasztottak a nyakába
Katie Smith (jobbra) az egyetlen olyan tagja az amerikai válogatottnak, akinek Sydneyben aranyérmet akasztottak a nyakába
Katie Smith (jobbra) az egyetlen olyan tagja az amerikai válogatottnak, akinek Sydneyben aranyérmet akasztottak a nyakába
Sorozatban játssza a tesztmeccseket, előbb február végén Kubában tudott le három ilyet (természetesen fölényes győzelmeket aratva), majd március idusán európai túrára indult, melynek keretében Lengyelországot, Csehországot és Magyarországot ejtette útba. Az öreg kontinensen négy hivatalos meccset játszott ebben a hónapban, és mondanunk sem kell, a mérlege százszázalékos. A legszorosabb mérkőzésen 16 pont volt a különbség…
Szóval ez a válogatott tartózkodik most hazánkban, amelynek soraiban érdekes módon csupán egyetlen sydneyi aranyérmest találunk Katie Smith személyében, ebből is látszik, új csapatot építenek a tengerentúlon. A Van Chancellor, Anne Donovan edzőkettős kezei alatt formálódó alakulat természetesen egyelőre csak egy kísérleti csapat, folyamatosan cserélődnek benne a játékosok, de az Egyesült Államokban olyan bőséges a választék, hogy nem nagyon tudnak mellényúlni a szakvezetők. Rossz hír, hogy a legnagyobb sztárnak számító Lisa Leslie nem jött el hozzánk, van viszont a Pécsett és Budapesten vizitáló együttesben három friss WNBA-bajnok a Detroit Shockból: Swin Cash, Deanna Nolan és Ruth Riley. Igaz, aranygyűrűs nálunk is van, még ha Ujhelyi Petra nem is játszott vezető szerepet az autógyáriak bajnokcsapatában – a mi nemzeti csapatunkba viszont most beverekedheti magát, ha kedvező benyomást tesz Rátgéber László szövetségi kapitányra vasárnap a Népligetben. ---- A ---- A
Legfrissebb hírek

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
6 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
7 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
25 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
34 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
37 perce

Dél-Afrika–Kanada: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
44 perce

Németországnak csaknem száz év után ismét nehézsúlyú profi bokszvilágbajnoka van

Ökölvívás
53 perce

Egyik gólvágóját a kispadra ültette Jesse Marsch – íme, az egyenes kieséses szakasz első meccsének kezdői

Foci vb 2026
53 perce
Ezek is érdekelhetik