(19–23, 16–21, 21–21, 23–21)
Bogdánfy u., 50 néző. V: Benczur T., Papp
BEAC: Dömötör (7), Izsák (11/3), Kovács K. (7/3), BARTHA (28), Klucsik (–). Cs: Nagy V. (10), Halmos (11/9), Muszbek (5), Pénzes (–), Tiba (–). Edző: Sterbenz Tamás
ZALAEGERSZEG: Szentkirályi (9/3), ZSOVÁR (9), Horváth Zs. (11), Vajda (9), Varga (11). Cs: STOENESCU (16/3), MAZIC (20), Major (1). Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13–5. 7. p.: 13–12. 9. p.: 17–19. 11. p.: 23–23. 16. p.: 29–38. 24. p.: 43–48. 27. p.: 53–58. 34. p.: 61–72. 38. p.: 70–78
Kipontozódott: Nagy V. (40. p.)

Vasárnap óta már tudjuk, ki a bajnok, sőt az első hat kiléte is ismert, az alsóházban mégis küzdenek még a csapatok. Pusztán összehasonlításképp: az aranyérmes PVSK-nak a rájátszásban hat találkozója volt, míg például a BEAC-nak és a Zalaegerszegnek a bentmaradásért tíz mérkőzést kell letudnia. A meccsről annyit, eleinte a hazaiak szereztek vezetést, de az esélyesebb vendégek lendületességével a második negyed közepétől nem tudtak mit kezdeni. Mindenesetre dicséretet érdemelnek, hogy egy pillanatra sem adták fel, még akkor is, ha ez csak arra volt elég, hogy egy élvezetes meccset játsszanak a Zala Volánnal.

Mestermérleg
Sterbenz Tamás:
– A magassági fölényt és edzettségbeli különbséget majdnem sikerült kiegyenlíteni.
Székely Norbert: – Küzdelmes találkozón a sokadik szoros meccsünket is meg tudtuk nyerni.

Bajai Bácska NKSE–MÁV NTE 86–68
(23–18, 29–11, 18–25, 16–14)
Baja, 200 néző. V: Téczely, Márton
BAJA: Fedor (5/3), GÖBÖLÖS (13/3), Farkas (7), NÉMETH M. (10), BERECZKI (10). Cs: KISS (14/6), Milovics (11), Völgyesi (6), Vörös (10), Kühn (–). Edző: Gálos László
NAGYKANIZSA: Hadarics (5), Góber (10/6), Hersics (8), JOCOVICS (14), Antolovics (10). Cs: TOMA (12/6), Papp Katalin (9), Tahi (–). Edző: Kovács Nándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–0. 7. p.: 17–10. 15. p.: 34–26. 21. p.: 54–29. 27. p.: 60–44. 30. p.: 70–54. 37. p.: 74–63
Kipontozódott: Németh M. (30. p.), Jocovics (39. p.)

A kanizsaiak utazási problémái miatt tízperces csúszással kezdődött mérkőzés elején a Baja centerei, Németh és Bereczki révén tartotta vezetését, majd a második játékrésztől kezdve társult hozzájuk a jó játékban Göbölös és a csereként beállt Kiss is. Négyük teljesítményének köszönhe-tően a félidő hajrájában már húsz pont fölé nőtt a különbség. A nagyszünet után viszont a nagy hőségben (a terem szellőzése hagyott kívánnivalót maga után) egyre jobban leült a hazaiak játéka.

Gálos László:
– A szó szoros értelmében forró hangulatú mérkőzésen nagy lépést tettünk céljaink elérése felé, vagyis a tizedik hely megszerzése érdekében.
Kovács Nándor: – Az első félidőben úgy játszottunk, ahogy utaztunk. Később feljavultunk, de ez már csak arra volt elegendő, hogy tisztességesen helytálljunk.