VARGA CSABA, ZALAVÁRI LÁSZLÓ, BALOGH ANTAL, THÉKES ISTVÁNVARGA CSABA, ZALAVÁRI LÁSZLÓ, BALOGH ANTAL, THÉKES ISTVÁN
Szolnoki MÁV-Coop SE–Soproni Postás 62–57
(18–11, 15–19, 14–8, 15–19)

Szolnok, 1200 néző. V: Harsányi, Faidt
SZOLNOK: NÉMETH B. (12), Szélesy (6), Hibbert (5), FARMER (17/6), PEROVICS (10). Cs: DJELMIS (9), Radnóty (3/3). Edző: Tapodi Péter
POSTÁS: Englert (–), EÖRDÖGH (17/6), CSÁKÁNY (11/3), Ambrus (6), PAPP KRISZTINA (12). Cs: Barnes (8), Fodor (3/3). Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–4. 8. p.: 18–9. 14. p.: 26–16. 17. p.: 26–25. 25. p.: 39–36. 28. p.: 46–38. 34. p.: 52–43. 38. p.: 58–55
Kipontozódott: Eördögh (40. p.)

Jól kezdett a Németh Beatrix által irányított szolnoki együttes, aki a napokig betegeskedő Djelmis helyére került a kezdők közé. Védekezésben és támadásban egyaránt ellenfelük fölé nőttek a házigazdák, többször is meglógtak tíz ponttal (16–6, 26–16), ám Eördögh és Csákány találataival szorossá tette az állást a mérkőzés felére a listavezető. A fordulást követően óriási rohanás vette kezdetét, kevés pont esett, ebben az időszakban mindkét oldalon a centerek jeleskedtek. A harmadik negyed hajrája aztán egyértelmű szolnoki fölényt hozott, sőt ha támadásban jobban koncentrálnak a hazaiak, már ekkor eldönthették volna a meccset. A zárószakasz 47–38-as szolnoki vezetéssel indult, de a Postás nem adta fel, felkapaszkodott három pontra, miközben Djelmis ellen már a negyedig támadófaultot ítélték a játékvezetők. Az utolsó percben csak Németh tudott eredményes lenni, ezzel hajszálpontosan ugyanaz az eredmény született, mint másfél hónapja, amikor a két csapat a Magyar Kupa negyeddöntőjében találkozott a Tiszaligetben.

Mestermérleg
Tapodi Péter:
– Időnként szépen kosárlabdáztunk, de volt olyan időszak, amikor hullámvölgybe kerültünk. Öröm számomra, hogy ilyen akarást még nem tapasztaltam csapatomtól, mint a mai mérkőzésen. Ilyen fantasztikus közönség előtt egész egyszerűen nem kaphattunk ki!
Meszlényi Róbert: – Az első félidőben a védekezésünk jó volt, támadásban azonban ritmustalanul játszottunk. A nagyszünet után sajnos a védekezésünk is viszszaesett. Mivel az egész mérkőzésen futottunk az eredmény után, megérdemelten nyertek a szolnokiak.

Bajai Bácska NKSE–Zala Volán-ZTE 66–70
(15–15, 17–22, 15–19, 19–14)

Baja, 400 néző. V: Téczely, Balogh
BAJA: Fedor (14/12), KISS (9/3), Farkas (9), Németh M. (–), Bereczki (15). Cs: Milovics (17), Szabó D. (–), Göbölös (2). Edző: Gálos László
ZALAEGERSZEG: Stoenescu (5/3), Szentkirályi (3), Horváth Zs. (11/3), VAJDA (13/3), Varga (6). Cs: Zsovár (4), Pesovics (6), MAJOR (15/3), Surán (7). Edző: Székely Norbert
Kipontozódott: Milovics (32. p.), Vajda (38. p.), Farkas (40. p.)

A kosárszegény kezdés után a Baja állt hamarabb talpra, és vezetett pár ponttal, azonban a vendégek hamar magukhoz tértek. A későbbiekben roppant izgalmasan és fordulatosan alakult a mérkőzés, végül az utolsó percben Pesovics büntetőinek köszönhetően az esélyesebb zalaiak csikarták ki a győzelmet. Összességében a jobbik csapat nyert, de ha a Baja nem szór el annyi labdát, és jobban összpontosít a lepattanóknál, akkor meglepetést is szerezhetett volna.

Gálos László:
– Megérdemelten nyert a ZTE, mert a szabad labdákat jobb százalékkal gyűjtötte össze.
Székely Norbert: – Ugyan nem játszottunk szemétdombon, félhomályban, hegynek felfelé, de mégis emelt fővel távozhatunk a durván játszó Baja csarnokából.

MÁV NTE–BEAC-Siemens 65–75
(21–20, 20–18, 16–18, 8–19)

Nagykanizsa, 150 néző. V: Forrai, Tóth K.
NAGYKANIZSA: HADARICS (15/3), Toma (12/6), HERSICS (17), Antolovics (8), Sztojkovics (11). Cs: Góber (2), Papp Katalin (–), Jocovics (–), Tahi (–). Edző: Gellér Sándor
BEAC: DÖMÖTÖR (20/3), Izsák (7/3), Kovács (7/3), Bartha (10), NAGY V. (18). Cs: Halmos (4), Pénzes (1), Klucsik (2), Muszbek (3), Selmeci (3). Edző: Sterbenz Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–11. 15. p.: 27–26. 25. p.: 49–44. 35. p.: 62–62

Gellér Sándor:
– Gratulálok a BEAC-nak, de azt meg kell jegyeznem, hogy megint gyengeségünk miatt ment el a mérkőzés. Sajnálom, hogy elszalasztottuk a győzelmet.
Sterbenz Tamás: – Mind a tíz játékosom kivette a részét a jól játszó Kanizsa elleni győzelemből.

Szeviép-Szeged–Atomerőmű-KSC Szekszárd 68–67
(26–29, 17–9, 15–10, 10–19)

Szeged, 500 néző. V: Váradi, dr. Hollósy
SZEGED: BULATOVA (17/15), Mandache (4), Mészáros (12), Varda (6), KAJDACSI (15). Cs: Fűrész (4), LÓDI (10), Roczkov (–). Edző: Ujhelyi Gábor
SZEKSZÁRD: Darida (5/3), Hofmann (9), Tóth Zs. (9), Anitics (2), BELLOVAI (17). Cs: CSONTOS (11/3), Horváth Adrienn (8), Fuzaro (6/6). Edző: Patkós Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–4. 5. p.: 11–11. 8. p.: 17–19. 12. p.: 28–31. 16. p.: 35–32. 24. p.: 53–38. 28. p.: 58–42. 34. p.: 63–57. 38. p.: 66–62

Ujhelyi Gábor:
– A végjátékban kiütköztek hibáink, ezért lett szoros a végeredmény.
Patkós Zoltán: – A harmadik negyedbeli gyenge teljesítményünk miatt vesztettünk. A hajrában látottak bizakodással töltenek el.