(21–26, 7–17, 13–16, 12–9)

Zalaegerszeg, 100 néző. V: Faidt, Farkas
ZALAEGERSZEG: Stoenescu (8/3), Zsovár (13), Horváth Zs. (12), VAJDA (12), VARGA (4). Cs: Surán (2), Pesovics (–), Dali (–), Szentkirályi (2). Edző: Székely Norbert
GYSEV: BEVILAQUA (20/18), Szőke (8/6), Dénes (6/6), Seres (8), ZAKALUZSNAJA (18). Cs: Lichnerová (4), Török (4), Honti (–), Tordasi (–). Edző: Dirk Bevilaqua
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–20. 15. p.: 23–36. 25. p.: 35–48. 35. p.: 45–63

Bevilaqua első félidei öt triplája megpecsételte a Volán sorsát, amely a kezdéskor egy bágyadt zónával igyekezett meglepni mindössze hét felhőtt játékossal érkező ellenfelét. Ha Zakaluzsnaja nem szerzi a későbbiekben rendre vissza a leperdült soproni dobások után a labdát, még gondban is lehetett volna a bajnok, Vajdáék ugyanis levetkőzték kezdeti gyámoltalanságukat, és csapdázva, rendkívül sok mozgással fárasztották vendégeiket.

Mestermérleg
Székely Norbert: – Az első negyed megilletődött játéka után küzdelemre késztettük a rutinos GYSEV-et.
Dirk Bevilaqua: – Próbáltunk néhány dolgot gyakorolni védekezésben, volt ami működött, volt ami nem.

MiZo-Pécsi VSK–BEAC-Siemens 79–51
(23–13, 23–17, 10–15, 23–6)

Pécs, 1000 néző. V: Kiss L., Cziffra
PÉCS: Ujvári (2), Burgmann (–), Károlyi (6), Vilutyté (9/3), BRANZOVA (13). Cs: Szakács (6), BÉRES (14), Popovic (6), KELLER (13), TRANQUILLI (10). Edző: Rátgéber László
BEAC: HALMOS (9/9), Izsák (9/3), Kovács (4), KLUCSIK (2), NAGY V. (16). Cs: Dömötör (4), Bartha (7), Muszbek (–), Tiba (–). Edző: Sterbenz Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–7. 8. p.: 17–9. 15. p.: 31–25. 28. p.: 54–40

A csütörtöki Euroliga-mérkőzésről fáradtan és jókora késéssel hazaérkező pécsieknél Iványi nem játszhatott betegség miatt. A BEAC sokáig meglepően jól tartotta magát, az elején még vezetett is, a harmadik negyedet pedig megnyerte.

Rátgéber László: – Kértem a szakosztály-igazgatónkat, hogy halasszuk el a mérkőzést, mire azt felelte, úgyis nyerünk. Nyertünk…
Sterbenz Tamás: – Hetente játszunk az euroligásokkal. Talán már látszik is valami eredménye. A mostani inkább kedélyes edzőmérkőzés volt.