Megint Jordan volt a fővezér

IZSÁNYI SZABOLCS KORMANIK ZSOLTIZSÁNYI SZABOLCS KORMANIK ZSOLT
2002.12.04. 20:44
A legendás Michael Jordan (labdával) huszonöt pontot dobott a Milwaukee ellen
Michael Jordan ebben a szezonban másodszor játszott kezdőként a Washingtonban, és a Wizards meg is szakította hatmeccses vereségsorozatát. A 25 pontig jutó kosárkirály vezetésével a fővárosiak egyoldalú mérkőzésen 103–78-ra verték meg a Milwaukee-t, amely ellen a cserejátékosok is remekeltek.
Jordannek harmincpercnyi játék után a negyedik negyed nagy részében már pályára sem kellett lépnie, előtte ugyanis parádézott. Kifejezetten jól megértette magát Bryon Russell-lel, volt olyan időszak, amely során a duó szerezte a Wizards egymás utáni 27 pontját.
"Ez egy olyan meccs volt, amelyen mindenképpen győznünk kellett, mert a Milwaukee-ra rájárt a rúd. Ezért támadnunk kellett, és próbáltam folyamatosan a fiúk fejében tartani a lelkesedést” – mondta Jordan. A Bucks helyzetét roppant nehézzé tette Ray Allen és Toni Kukoc távolléte, nélkülük a Milwaukee csupán 37 százalékkal dobott mezőnyből.
Jordan Russell kérésére és helyére került be a kezdőbe, a csatár ugyanis nehezen tűrte, hogy Jordan korán feláll a cserepadról, és pályára lép. "Bejött a változtatás, ezen az estén kellett, hogy valaki új legyen a kezdőben, és az is, hogy a kispadról felállók gyorsan felvegyék a ritmust, eredményesek legyenek. Én teljesen feltüzelve jöttem be” – mondta Russell, aki Jordannel együtt megállíthatatlan volt a második negyed első felében. A félidőben 56–39-re vezetett a Wizards, a Bucks ezután nem került 12 pontnál közelebb ellenfeléhez.
Jordan mellett állandó beszédtéma Jao Ming szereplése, a Houston draftelső centere ezúttal a San Antonio ellen vezérelte győzelemre csapatát. A texasi derbin a kínai 27 pontot dobott, és egyéni csúcsnak számító 18 lepattanót szedett le. Az első félidőben Tim Duncannel és David Robinsonnal a nyakán dobta első kosarát, míg a hajrában kiváló zsákolással kápráztatta el a közönséget.
"Azért ment ilyen jól, mert két kiváló center ellen kellett játszanom, és ez bizony plusz erőt adott. Amikor az NBA-be kerültem, rengeteg dolgon el kellett gondolkoznom, hogy mit tegyek a pályán, és úgy érzem, e győzelem után mindenképpen megengedhetem magamnak, hogy fellélegezzek” – mondta tolmácsán keresztül Jao Ming.
A Los Angeles Lakers egy héten belül másodszor is felsóhajthatott, Memphis után ugyanis hazai pályán is legyőzte a Grizzliest, igaz, ezúttal még rosszabbul játszott, mint az előző találkozón, amelyet csak hosszabbítás után nyert meg. Kobe Bryant volt az est hőse a STAPLES Centerben, a védő 24 ponttal, 11 assziszttal és 10 lepattanóval tripladuplát ért el. Bryantnek az idén ez volt a negyedik tripladuplája, az egész pályafutását tekintve pedig már hétnél tart. A Lakers a győzelme ellenére sem érte utol csoportjában a Golden State-et , amely bő egy év után újra hármas győzelmi szériát produkált. Az oaklandieket Antawn Jamison vezette, a csatár 34 ponttal járult hozzá a Warriors Denver felett aratott diadalához.
Csuklóműtét vár Dikembe Mutombóra, a New Jersey Nets centerére. A remek kosaras a Los Angeles Clippers elleni vesztes mérkőzésen szenvedett ínszakadást, és várhatóan három hónapig nem állhat a legutóbbi idényben a nagydöntőig menetelő gárda rendelkezésére. Mutombo 1991-es bemutatkozása óta csak 28 NBA-mérkőzésről hiányzott.

NBA, alapszakasz, 36. játéknap
Chicago Bulls–New Orleans Hornets 90–115 (24–28, 20–22, 23–33, 23–32). Ld: J. Rose 19, Jay Williams 15, Marshall 14, ill. Wesley 25, Mashburn 21, Magloire 18, P. J. Brown 17
Golden State Warriors–Denver Nuggets 110–89 (34–16, 21–21, 27–26, 28–26). Ld: A. Jamison 34, Murphy 16, Arenas 12, ill. Harvey 16, Howard 14
Houston Rockets–San Antonio Spurs 89–75 (21–21, 28–18, 12–25, 28–11). Ld: Jao Ming 27, Francis 18, Norris 16, ill. Duncan 25, B. Bowen, Willis 12-12
Los Angeles Lakers–Memphis Grizzlies 101–91 (22–16, 22–21, 31–32, 26–22). Ld: S. O’Neal 28, K. Bryant 24, Fox 14, Fisher 12, ill. Wright 17, W. Person 13
New Jersey Nets–Atlanta Hawks 87–72 (27–18, 24–17, 22–18, 14–19). Ld: Jefferson 22, K. Martin 18, R. Rogers 12, ill. Glover 16, Terry 12
Sacramento Kings–Minnesota Timberwolves 98–86 (28–20, 20–26, 26–22, 24–18). Ld: B. Jackson 24, Webber 22, J. Jackson 13, ill. Hudson 19, Garnett 18, Gill 11
Washington Wizards–Milwaukee Bucks 103–78 (24–23, 32–16, 25–18, 22–21). Ld: Jordan 25, Russell 16, E. Thomas 14, Hughes 13, ill. T. Thomas 17, Redd 13

A csúcson jártak
A játéknap legjobb pontszerzője: Antawn Jamison (Golden State) 34; …legjobb lepattanózója: Jao Ming (Houston) 18; …legjobb lepattanózója az ellenfél palánkja alatt: Jason Collins (New Jersey), Jao Ming (Houston) és Etan Thomas (Washington) 6-6; …legjobb lepattanózója a saját palánk alatt: Kevin Garnett (Minnesota) és Jao Ming (Houston) 12-12; …legjobb gólpasszadója: Kobe Bryant (LA Lakers) 11; …legjobb tripladobója: Bobby Jackson (Sacramento) 5; …legjobb dobásblokkolója: Shaquille O’Neal (LA Lakers) 7; …legjobb labdaszerzője: Jason Terry (Atlanta) 6; …legjobb százalékos mezőnymutatója: 54.5 (48/88, New Orleans); …legmagasabb nézőszáma: 20 173 (Washington–Milwaukee); …leghosszabb mérkőzése: Golden State– Denver (2 óra 17 perc)