Pályakerékpáros Eb: két holland arany a záró napon

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.10.09. 21:40
Az aranyérmes Jeffrey Hoogland (Fotó: Getty Images)
Két holland arany született a grencheni pályakerékpáros Európa-bajnokság szombati zárónapján.
Madisonban az olimpiai bajnok brit Katie Archibald úgy diadalmaskodott – ezen az Eb-n harmadik, összességében 17. kontinensbajnoki aranyérmét begyűjtve –, hogy társa a verseny során bukott. A magyar páros nem fejezte be a versenyt.

Lovassy Krisztián és Filutás Viktor háromkörös hátrányban a viadal kétharmadánál szállt ki a férfi madisonból, amelyben a holland kettős nyert.

Szalontay Sándor negyedik, Lovassy Patrik Rómeó harmadik helyen zárt előfutamában keirinben, reményfutamukban pedig mindketten utolsók lettek, így nem jutottak a legjobb 12 közé. Az aranyérmet a holland Jeffrey Hoogland szerezte meg.

A pályakerékpáros idény október 20-án a világbajnoksággal folytatódik Roubaix-ban.