Kerékpár: vizsgálják Alekszandr Vinokurov vesztegetési ügyét

MTI MTIMTI MTI
2011.12.09. 10:08
Címkék
A Nemzetközi Kerékpáros-szövetség (UCI) vizsgálatot indított abban az állítólagos megvesztegetési ügyben, amelynek két főszereplője a kazah Alekszandr Vinokurov és az orosz Alekszandr Kolobnyev.



A svájci L'Illustre című magazin azzal vádolja Vinokurovot, hogy 100 ezer euróért megvette Kolobnyevtől a győzelmet a tavaly áprilisi Liege–Bastogne–Liege országúti versenyen. A vádakat a hírek szerint világosan alátámasztja az az internetes levélváltás, amely a viadal másnapján zajlott a két kerekes között.

A 38 éves Vinokurov visszautasítja a feltételezést, intrikának minősítve az újság állítását. Mint mondta, valaki feltörhette a számítógépét, a Kolobnyev svájci bankszámlájára általa utalt összeget pedig úgy kommentálta, hogy gyakran ad kölcsön.

Kolobnyev a 2008-as pekingi olimpia mezőnyversenyében bronzérmet nyert, míg a 2007-es és 2009-es világbajnokságon egyaránt ezüstérmes lett.

Az idei Tour de France-on egy doppingellenőrzés során vízhajtót mutattak ki a szervezetében, ugyanakkor az orosz szövetség nem tiltotta el.

Vinokurov 2006-ban megnyerte a Vueltát, 2003-ban pedig harmadik volt a Touron, majd négy éve, a 2007-es Touron megbukott a doppingvizsgálaton. Emiatt akkori csapata, az Asztana a következő évben nem is indulhatott a Francia körversenyen, ő maga pedig kétéves eltiltás után térhetett vissza. Idén hatalmasat bukott és combcsonttörést szenvedett a Touron, ezt követően bejelentette a visszavonulását, majd szeptemberben megváltoztatta a döntését.

Legfrissebb hírek

Superbike-vb: Nicolo Bulega nyerte a superpole-versenyt, Oliveirát mentő vitte el

Egyéb autó-motor
3 perce

Verstappen már nem utasnak érzi magát a Red Bullban; Russell nem aggódik a hátránya miatt

F1
17 perce

Hadjart kizárták a miami időmérőről – hivatalos

F1
28 perce

NB I: Paks–Debrecen

Labdarúgó NB I
54 perce

A DAC edzője: Ha négyszer kikapsz a Slovantól, akkor megérdemelten állnak ott, ahol...

Minden más foci
1 órája

A Porto 31-edszer bajnok, Mourinhóék lemaradtak az aranyról

Minden más foci
1 órája

Révész Attila: A jelenlegi keret ötven százaléka nem alkalmas az NB I-re

Labdarúgó NB I
1 órája

Demeter Zsomborral szerződést hosszabbítottak Marosvásárhelyen

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik