Kerékpár: elindultak Erdélyből a Határon Túra résztvevői

MTI MTIMTI MTI
2011.08.13. 10:16
Címkék
A történelmi Erdély egyik legkeletibb településéről, Gyimesbükkről szombat reggel elindultak a kerékpáros Határon Túra 2011 résztvevői, akik augusztus 20-ig a budapesti Kossuth térig tekernek.

Az élmény és teljesítmény jelszavakkal meghirdetett rendezvény biciklisei nyolc nap alatt 850 kilométert tesznek meg két keréken, s a nemzeti ünnep estéjén érkeznek majd meg a Parlament elé. Útközben mintegy száz települést érintenek, s közel 5000 méter szintkülönbséget küzdenek le.

A Határon Túra célja, hogy segítse az anyaországban és a határon túl élő magyarok közötti közvetlen kapcsolatok fejlődését, felhívja a figyelmet a magyarlakta erdélyi települések idegenforgalmi értékeire, hogy azokat minél többen válasszák a jövőben utazásaik célpontjául. Végül, de nem utolsósorban a túra szeretné népszerűsíteni a kerékpározást, mint a leginkább környezetbarát közlekedési formát.

A Határon Túra 2011 résztvevői a szombati, úgynevezett nulladik napon a Gyimesbükk és Székelyudvarhely közötti 107 kilométeres távot teljesítik. Ez mindjárt a túra második legnehezebb szakasza, melynek során a bringásoknak több mint 1100 méter szintkülönbséget kell leküzdeniük. Vasárnap mintegy 150 kerékpáros indul tovább, ennyien vállalkoztak arra, hogy végigtekerik a Székelyudvarhely és Budapest közötti 750 kilométeres távot. A túrához egy-két napra, vagy akár egy-egy rövidebb szakaszra bárki csatlakozhat. Bővebb információ erről a túra honlapján található.

Az idei Határon Túra a tavalyi Korszakváltó Határon-Túra folytatása, amelyet akkor az állampolgársági törvény életbe lépése alkalmából rendeztek meg. Az esemény fővédnöke Schmitt Pál köztársasági elnök.

A Határon Túra célja, hogy segítse az anyaországban és a határon túl élő magyarok közötti közvetlen kapcsolatok fejlődését, felhívja a figyelmet a magyarlakta erdélyi települések idegenforgalmi értékeire, hogy azokat minél többen válasszák a jövőben utazásaik célpontjául. Végül, de nem utolsósorban a túra szeretné népszerűsíteni a kerékpározást, mint a leginkább környezetbarát közlekedési formát.

A Határon Túra 2011 résztvevői a szombati, úgynevezett nulladik napon a Gyimesbükk és Székelyudvarhely közötti 107 kilométeres távot teljesítik. Ez mindjárt a túra második legnehezebb szakasza, melynek során a bringásoknak több mint 1100 méter szintkülönbséget kell leküzdeniük. Vasárnap mintegy 150 kerékpáros indul tovább, ennyien vállalkoztak arra, hogy végigtekerik a Székelyudvarhely és Budapest közötti 750 kilométeres távot. A túrához egy-két napra, vagy akár egy-egy rövidebb szakaszra bárki csatlakozhat. Bővebb információ erről a túra honlapján található.

Az idei Határon Túra a tavalyi Korszakváltó Határon-Túra folytatása, amelyet akkor az állampolgársági törvény életbe lépése alkalmából rendeztek meg. Az esemény fővédnöke Schmitt Pál köztársasági elnök.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: Norvégia–Franciaország rangadó a futball-vb-n, sorsolnak a kézilabda BL-ben

Minden más foci
1 perce

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
1 perce

Ecuador vezet Németország ellen!

Foci vb 2026
4 perce

Pépé duplázott, Elefántcsontpart már kettővel vezet

Foci vb 2026
20 perce

Már megy a második félidő az E-csoportban

Foci vb 2026
33 perce

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
45 perce

Félidőben 1–1-re áll Németország és Ecuador, Elefántcsontpart vezet

Foci vb 2026
56 perce

A PSG után a Sunderland adja a legtöbb, gólszerző játékost

Foci vb 2026
59 perce
Ezek is érdekelhetik