Jégkorong: Gretzky szerint a profiknak is az olimpián a helyük

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.04.17. 12:27
Címkék
Minden idők egyik legkiválóbb jégkorongozója, Wayne Gretzky szerint a profi hoki legjobbjainak játszaniuk kell az olimpián.

A kanadaiak élő legendája pénteki nyilatkozatában leszögezte, hogy az NHL-nek, az észak-amerikai profi ligának el kell engednie a játékosokat a 2014-es szocsi téli ötkarikás csúcstalálkozóra is.

„Az olimpiai játékok segítik magát a jégkorongot – érvelt az egykori "The Great One". – Én megértem az aggodalmakat, hogy húsz napra leáll az NHL, ezzel együtt is amellett vagyok, hogy az észak-amerikaiaknak ott a helyük Szocsiban, ahogyan az utóbbi nyolc évben a liga orosz, svéd, s más európai hokisai is jégre léptek az Egyesült Államokban és Kanadában."

Ez utóbbi megjegyzésével arra utalt, hogy az NHL európai sztárjai részt vettek a 2002-es Salt Lake City-i, és a 2010-es vancouveri téli olimpia hokitornáin.

Legfrissebb hírek

Légiósok: Sallai Roland Török Kupa-győztes!

Légiósok
7 perce

Szappanos és Vécsei lett a hős a szétlövés során, a Paks ismét megfricskázta az FTC-t a kupadöntőben!

Labdarúgó NB I
12 perce

Európa sportrégiója lehet Veszprém!

Egyéb egyéni
28 perce

Marozsán Fábián célja a legjobb ötven közé kerülés a tenisz-világranglistán

Tenisz
38 perce

Sima győzelemmel csoportelső a Ferencváros a férfi vízilabda BL-ben

Vízilabda
45 perce

Miklós Sándor rekordját állította be Hári János a hoki-vb-n

Jégkorong
47 perce

Videó: Tóth Barna távoli lövésére a csereként beálló Lenny Joseph a 93. percben válaszolt a Mol Magyar Kupa döntőjében

Labdarúgó NB I
1 órája

Egy félidő alatt lerendezte a Leganést, egyre közelebb a BL-hez a Villarreal

Spanyol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik