Jégkorong, MOL Liga: nyert a HC a Steaua Bucuresti ellen

2008.12.12. 21:58
A HC Csíkszereda 3–1-es győzelmével zárult az Steaua Bucuresti elleni mérkőzés a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapján.

JÉGKORONG, MOL LIGA

EREDMÉNY
HC CSÍKSZEREDA (romániai)–STEAUA BUCURESTI (román) 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)
Csíkszereda, 350 néző. Vezette: Popescu (román), Galusnyák (romániai), Trandafir (román), Csomortáni (romániai)
HC: Polc – Góga (1), Sille, SALUGA 2 (1), PETRES (3), Mihály Á. – Suur, Flinta, Mihály E., Péter, Antal Zs. 1 (1) – Adorján, Nagy I., Lőrincz, Stefanka, Zabludovszkij – Pál, Szőgyör, Bíró O., Virág Csan., Molnár Zs. Edző: Timo Lahtinen
STEAUA: Catrinoi – Piszarenko, Lusneac, SEVERSON, Geru, Golovinov – Kostandi, Akimov, Timaru 1, Lupascu (1), Nicolescu – Pascaru, Butucsnov, Georgescu, Tapu. Edző: Alekszandr Kulikov
Kiállítások: 18+10 perc fegyelmi (Mihály Á.), ill. 27 perc+2x10 perc fegyelmi (Catrinoi, Geru)+2 végleges fegyelmi (Piszarenko, Kostandi)

Timo Lahtinen: − Szörnyű első és második harmad után az utolsó játékrészben összekaptuk magunkat, és győztünk. Az első negyven percben inkább az ellenféllel szembeni testjátékot űztük, a hokira csak a harmadik harmadban koncentráltak a fiúk, ekkor jóval nagyobb fölényben játszottunk.
Alekszandr Kulikov: − Nagyon nehéz meccs volt, több játékosunk is az U20-as vébére készül, őket nem is tudtuk bevetni. A végleges fegyelmik miatt időközben megfogyatkozott a csapatom, de a körülményekhez képest hősiesen helytállt a nagyon erős ellenféllel szemben.