Jégkorong, MOL Liga: a Fradi kis híján pontot szerzett

2008.12.12. 21:58
Az SC Csíkszereda szoros mérkőzésen verte meg a Ferencvárost a jégkorong MOL Ligában. A végeredmény 2–1 lett.
A Ferencváros az 56. percig egyenlő ellenfele volt az SC Csíkszeredának, bár a csíki gárda végig mezőnyfölényben játszott. A meccs első találatát a zöld fehérek szerezték, majd egy óriási kapushiba után egyenlített az SC. A harmadik harmadban Székely Mádai László szabálytalansága miatt emberhátrányba került a FTC, a fórt pedig kihasználta az SC.

JÉGKORONG, MOL LIGA

EREDMÉNY
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FERENCVÁROSI TC 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Csíkszereda, 750 néző. V: Lascar, Popescu (románok), Máthé, Rédai (romániaiak)
SC: Kozuch – SLOBODA (1), Sprencz, Szőcs Sz., Ramstedt, Wallenberg – Papp Sz., Antal, Elekes, HOZÓ 1, Péter – Poznik, Kósa, SÁNDOR, Filip 1, Moldován – Szőcs E., Kánya, Zerkula. Edzők: Staffan Lundh, Gál Sándor.
FTC: Sájevics – Parfirjev 1, Székely Mádai L., JÁNOSI (1), HOFFMANN, Szafonov – KUREJ, Bontovics, Kiss, Kovsov, Bálint – Nagy, Simon, Marosi, Szilágyi, Rosztocsil – Gergely, Molnár, Papp Á. Edző: Pindák László.
Kiállítások: 14 perc, illetve 22 perc + 10 perc fegyelmi (Jánosi)

Gál Sándor: – A mérkőzés nagy részét uraltuk, ennek ellenére nehezen szereztük meg a győzelmet. Gólképtelenségünkön kell változtatnunk, sok ugyanis a helyzet, kevés a találat.
Pindák László: – Teljesen egyenrangú partnere voltunk az SC-nek. Sajnos ezt a mérkőzést a játékvezetők döntötték el, a végén egy olyan kiállítást kaptunk, amely nem volt jogos. Mindkét szövetség vezetőinek lépniük kellene a bíráskodással kapcsolatban, ez így nem mehet tovább.