Veszélyben a német csapat

SZÛCS MIKLÓS jelenti BécsbőlSZÛCS MIKLÓS jelenti Bécsből
2005.05.10. 23:19
Olyan másfél-két centi hiányzott ahhoz, hogy Jochen Hechtből nemzeti hős váljon. Ugyanis mindössze ennyin múlott, hogy 17 másodperccel a dánok elleni meccs vége előtt nem sikerült betornásznia a korongot a hálóba, ehelyett Hirsch kapujának jobb oldali kapuvasát találta telibe, s a kifelé pattanó korong végérvényesen benn tartotta az északiakat az elitmezőnyben. Azzal, hogy 3-2-re legyőzték a németeket.
A svéd válogatott örömhokival verte meg Lettországot, és a svájciak elleni negyeddöntôn is a háromkoronások diadalát ígéri a papírforma

A dánok tehát megnyugodhattak, a bennmaradásért vívott harcot sikerrel megvívták, s ezt - érthető módon - olyan átéléssel ünnepelték a találkozót követően, mintha éppen megnyerték volna a vb-t, miközben a német hoki történetének talán egyik legsötétebb napját élte meg Greg Poss legénysége. Amely nem játszott jól, de nem lehetett azt mondani, hogy nem tett meg mindent a sikerért: kétszer is vezetett, amikor pedig már nagyon égett a ház, az utolsó hetvenhárom másodpercben a kapus helyett is mezőnyjátékos volt a jégen - éppen ekkor esett meg a fentebb említett Hecht-pech -, de hiába, semmi sem sikerült. Ez azt jelenti, hogy a német együttes sorsa a szlovén-osztrák meccs eredményétől függ: ha a szlovénok nyernek, akkor az osztrákok mellett a németek búcsúznak majd az elittől.

Gyaníthatóan erre úgy másfél héttel ezelőtt senki sem gondolt…
No meg arra sem, hogy délután a sztárcsapatok igencsak megszenvednek a mezőny szürke alakulataival, a kazahokkal és az ukránokkal szemben. Bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a szlovákok például korántsem "szakadtak meg" a kazah együttes ellenében, amolyan kényelmes örömhokival is biztosan besöpörték a két pontot. A sok helyzet közül végül hármat belőttek. Igazán élvezetes meccs volt, amihez azért a kazahok is kellettek: nem vallottak szégyent, sőt kifejezetten jó hokit játszottak.

Jóval nagyobb fejtörést okozott a kanadaiak számára az ukrán együttes: a kínkeserves 2-1 nem sorolható a tengerentúliak legnagyobb diadalai közé, s arra sem nagyon lesznek büszkék, hogy a csapat legjobbjának járó különdíjat a kapus Brodeur kapta… Az innsbrucki összecsapás egyébként az utolsó pillanatig nyílt volt: az első harmad gyors gólváltását követően hosszú ideig egálra állt a meccs, aztán az 50. percben Rick Nash parádés villanása - mint később kiderült - mindent eldöntött: a juharleveles "csoda" már a kilencedik góljánál tart, ami hat meccsen több mint elképesztő. Marc Habscheid együttese viszont összességében a két ponton túlmenően korántsem lehetett elégedett, s az is sok mindent elárul, hogy fél perccel a vége előtt a kapus Szimcsuk helyett is mezőnyjátékossal rohamoztak az ukránok, tehát úgy érezték, pontot szerezhetnek a címvédő ellen.

Szavazás

Jégkorong vb, Ausztria: ki lesz a bajnok?

Végül nem sikerült, de már az esély is csodaszámba megy…
Este a fehéroroszok és a lettek nem tudták meglepni erősebb ellenfelüket, a csehek és a svédek is izgalom nélkül szerezték meg a kötelező győzelmet. A cseh válogatott pontszámban ugyan beérte az E-csoport élén álló Oroszországot, ám 2-1-re kikapott nagy riválisától, meg kellett elégednie a második hellyel, és készülhet a csütörtöki, Egyesült Államok elleni rangadóra - igaz, az oroszok dolga sem lesz könynyebb a szomszédos Finnország ellen. A papírforma szerint a svédek állnak a legjobban, nekik Svájc ellen kell jégre korcsolyázniuk, miután Lettországot könynyedén legyőzték, és Kanada elé ugrottak. ---- 6 ---- &