Alba Volán-FeVita-HDD ZM Olimpija Ljubljana (szlovén) 2-4

Székesfehérvár, 1000 néző. V: Árkovics, Sós, Stadler
ALBA VOLÁN: BUDAI - Ondrejcik, Szuna, Fodor (1), Gröschl, KOVÁCS CS. 1, Sille, Tőkési, Vaszjunyin, RUSZNYÁK (1), KÖVÉR 1, Borostyán, Kangyal, Rajz A., Majoross, Palkovics, Svasznek (1), Kiss G., Csibi, Borbás, Simon. Edző: Pat Cortina
LJUBLJANA: SATOSAARI - Groznik, Robar, Pettinger 1, MALHOTRA, Willsie, Bevk, Svete, Dervaric, Cvetek (1), Ranatullin, E. Music, A. MUSIC (1), Emelsic, Kralj, Kribic 1, Zupan, POR 2, Ladiha, Petac, Slak. Edző: Matjiaz Sekelj
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Acroni Jesenice (szlovén)-DAC-Invitel 7-1 (4-0, 1-0, 2-1). A DAC gólszerzője: Ladányi

Kóstolgatták egymást a csapatok, egészen a hetedik percig, amikor Svete a kék vonalról nagy bombát eresztett meg, de a pakk Budai lepkés kesztyűjében landolt. Az ellenakcióból a hátrányban levő Volán kis híján gólt ütött, ám Rusznyák a jobb felső sarok fölé emelt. Lüktető, jó iramú volt a mérkőzés. A fehérváriak több gólhelyzetet elpuskáztak, főleg a sokat mozgó Kövér, aki kétszer is mattolhatta volna a szlovén kapuban repkedő Satosaarit. A 31. percben viharos Volán-támadások közepette váratlanul vezetést szerzett az Olimpija: Por, Music Budairól kipattanó korongját vágta a jobb sarokba. A gól még jobban felvillanyozta a hazai gárdát, előbb Majoross, majd Sille lövését tornázta ki a finn hálóőr, szinte kilátástalan helyzetből. Fél perccel a harmad vége előtt, azonban szépségdíjas találattal egyenlítettek az előnyben játszó "Fehérvári Ördögök": Rusznyák bal oldali beadásába Kövér piszkált bele, és a pakk a kapus mellett a ketrecbe hullott. A második szünet után szemfüles góllal ismét előnyhöz jutott a szlovén csapat. Kapu előtti kavarodás után Por eszmélt a leggyorsabban és közelről nem hibázott. Az 52. percben még egyenlíteni tudtak a fehérváriak, Kovács a felezővonalról indulva meg sem állt a vendégek kapujáig, biztosan lőtt a bal alsó sarokba. Öt percig sem örülhettek a kék-fehér hívek, mert egy ártalmatlannak tűnő támadás végén Kribic lövése felpattant Svasznek botján, és a meglepett Budai mellett pottyant a bal sarokba. Másfél perccel a lefújás előtt 19-re lapot húzott Pat Cortina, levitte kapusát. Ez sem segített, mert a szlovénok ellentámadása révén az NHL-ből érkezett Pettinger biztossá tette a zöld-fehérek győzelmét.