Hollandia könnyedén vette be Bukarestet is

2012.10.16. 21:58
A holland csapat Budapest után Bukarestben is négyszer talált be (Fotó: Action Images)
A holland labdarúgó-válogatott négy mérkőzés után is hibátlan a világbajnoki selejtezők D-csoportjában, miután 4–1-es győzelmet aratott Románia ellen. Keleti szomszédainknak kilenc pontja maradt.

A román válogatott önbizalommal telve várhatta a hollandok elleni bukaresti összecsapást, hiszen pénteken 1–0-s győzelmet aratott Törökországban. Victor Piturca együttese nem is kezdett rosszul, hiszen az 5. percben Gabriel Torje 25 méteres szabadrúgása után a labda a keresztlécről vágódott le.

Még az első tíz perc sem pergett le, amikor a hollandok egy remek góllal vezetést szereztek: Rafael van der Vaart szögletét röviden ütötte ki Ciprian Tatarasanu, Jeremain Lens 18 méterről kapura fejelt, és a labda olyan remek ívben hullott le, hogy a gólvonalon álló Gabriel Tamas nem tudta azt kibólintani (0–1).

A 29. percben megduplázta előnyét Louis van Gaal együttese, Van der Vaart ezúttal balról ívelt be szabadrúgást, az érkező Bruno Martins Indi pedig közelről a kapuba helyezett (0–2). Bár a 40. percben Ciprian Marica 18 méteres lövése a jobb sarokban kötött ki, még a félidő lefújása előtt tizenegyeshez jutott a holland csapat: Luciano Narsingh és Tamas birkózott a labdáért, mindketten földre kerültek, a skót játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Van der Vaart biztosan értékesítette a büntetőt (1–3).

A szünet után a holland csapat magabiztosan tartotta előnyét, sőt, a hajrában még egy újabb gólt is szerzett: Narsingh beadását az érkező Robin van Persie helyezte a kapuba (1–4).

A holland csapat továbbra is hibátlan a csoportjában, Romániának kilenc pontja van.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA
VB-2014, EURÓPAI SELEJTEZŐK
D-CSOPORT
Románia–Hollandia 1–4 (1–3)
Bukarest, Nemzeti Aréna, 53 329 néző. Vezette: Thomson (skót)
Románia: Tatarusanu – Tamas, Chiriches, Goian, Rat – Pintilii, Bourceanu (Lazar, 60.) – Torje (Popa, 65.), Grozav (Mutu, 74.), Stancu – Marica. Szövetségi kapitány: Victor Piturca
Hollandia: Stekelenburg – Van Rhijn, Heitinga, Vlaar, Martins Indi – N. de Jong, Van der Vaart (Afellay, 74.), Strootman – Narsingh, Van Persie, Lens (Elia, 89.). Szövetségi kapitány: Louis van Gaal
Gólszerző: Marica (40.), ill. Lens (9.), Martins Indi (29.), Van der Vaart (45+2.), Van Persie (86.)
Andorra–Észtország 0–1 (0–0)
Andorra la Vella. Vezette: Mecskarovszki (macedón)
Andorra: J. Gómes – M. García, I. Lima, Vales, San Nicolás – Lorenzo, J. Ayala (Riera, 77.), M. Pujol, M. Vieira – F. Silva (E. García, 80.), Moreira (Clemente, 69.). Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez
Észtország: Pareiko – Sisov, Rähn, Klavan, Kruglov – Purje, Vassiljev, Lindpere (S. Puri, 70.), Kink (Ojamaa, 83.) – Neemelo (Vunk, a szünetben), Oper. Szövetségi kapitány: Tarmo Rüütli
Gólszerző: Oper (57.)