Vb 2014: A címvédőnek selejteznie sem kellene - Xabi Alonso

2012.09.05. 12:03
Címkék
Xabi Alonso, a világ- és Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatott középpályása szerint a címvédőnek selejtező nélkül ott lenne a helye a következő vb-n.

„Logikusan, ahogy az sok verseny, illetve sportág esetében így van, a bajnoknak automatikusan lehetővé kellene tenni, hogy megvédhesse a címét. A FIFA ezt nem engedi, de én úgy vélem, elég fontos lenne, és igazságos is, hogy az előző győztes közvetlenül részvételi joghoz jusson a következő világbajnokságra" – fogalmazott a Real Madrid futballistája az aktuális selejtezősorozat kezdete előtti sajtótájékoztatón.

A vb-győztes a 2006-os németországi világbajnokság óta nem lehet ott automatikusan a következő csúcseseményen. A változtatást a nemzetközi szövetség azzal indokolta, hogy egy-egy válogatott játékának színvonala négy év alatt nagyot változhat.

A spanyolok pénteken még csak felkészülési mérkőzést játszanak, kedden viszont már ők is elkezdik a selejtezősorozatukat a 2014-es brazíliai világbajnokságra, mégpedig a grúzokkal szemben, Tbilisziben. A címvédő alakulat a kaukázusi csapat mellett a franciákkal, a finnekkel és a fehéroroszokkal szerepel egy csoportban. A győztes ott lehet a vb-n, a legjobb nyolc csoportmásodik pedig pótselejtezőt vív.

Legfrissebb hírek

Transzferguruból pénzhajhász influenszer? – Cselőtei Márk publicisztikája

Minden más foci
10 perce

A végselejtezésért, előre! – Malonyai Péter jegyzete

Európa-liga
14 perce

A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a terepraliversenyt Várpalotán

Egyéb autó-motor
14 perce

Groningenbe igazol Csinger Márk – sajtóhír

Labdarúgó NB I
18 perce

Felkészülés: szűkösen, de megnyerte a Real Madrid a La Liga-főpróbát

Spanyol labdarúgás
27 perce

Törökország nem lassít: Lukakut a Fenerbahce, Vlahovicsot a Besiktas jelentette be – ez történt szerdán a transzferpiacon

Minden más foci
29 perce

Európai Szuperkupa: Emery megint elbukta, megvédte a címét a PSG

Bajnokok Ligája
34 perce

Szenderffy Dániel döntőbe jutott hármasugrásban az atlétikai Eb-n

Atlétika
36 perce