Dél-Afrika: meghiúsították egy szélsőséges csoport terrorista tervét

MTI MTIMTI MTI
2010.05.07. 19:13
Címkék
A dél-afrikai rendőrség fehér jobboldali szélsőségesek által tervezett robbantásos merényleteket akadályozott meg – jelentette a helyi média pénteken. Nathi Mthetwa rendőrminiszter szerint az eset mutatja a rendőri erők éberségét, ezáltal azt, hogy nem fenyegeti veszély a június-júliusi labdarúgó-világbajnokságra utazó szurkolókat.

„Hét férfit tartóztattak le még április végén Phalaborwában, ahol megrongálták egy neves fekete vezető sírját" – mondta el Musa Zondi, a Sólymok (a dél-afrikai bűnügyi rendőrség elitalakulata) szóvivője. Kihallgatásuk során lett figyelmes a rendőrség a csoport egyéb illegális üzelmeire. A hét férfit terrorizmus vádjával idézték bíróság elé, kettejük ellen pénteken ejtették a vádat.

Nathi Mthetwa rendőrminiszter csütörtökön jelentette be először, hogy letartóztattak több szélsőségest, akik merényletekre készültek feketék ellen az ország három tartományában.

„A nyomozásnak ebben a szakaszában még nem tudjuk megállapítani, van-e kapcsolat a phalaborwai bűnözők és a többi szélsőséges csoport között" – mondta Zondi.

A letartóztatások egy hónappal Eugene Terre'Blanche-nak, a szélsőjobb atyjának meggyilkolása után történtek.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: Európa-liga-sorsolás, NB I és női röplabda Eb

Minden más foci
5 órája

Nagyszínpad: Pogacar helyett Valter – Simon Zoltán publicisztikája

Kerékpár
6 órája

Heten, de nem gonoszok – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
6 órája

A Konferencialiga mezőnye is összeállt; a legfontosabb információk a sorsolásról egy helyen

Európa-konferencialiga
6 órája

Lemondott a Trabzonspor vezetőedzője az FTC elleni vereség után

Európa-liga
6 órája

Vörös török fejek, piros lapok, zöld-fehér gólok – El-főtáblás a Fradi!; Németh András: Újra fontos játékosnak érzem magam

E-újság
6 órája

Borbély Balázs: Fontos volt, hogy az érzéseinket mi kontrolláltuk jobban!

Európa-liga
7 órája

Onana rémült tekintete, nyelvnyújtás, Borbély és kislánya aranyos ünneplése – galéria az FTC–Trabzonspor visszavágóról

Európa-liga
7 órája