Eb 2020, I-csoport: Belgium és Oroszország gyakorlatilag kijutott

2019.09.09. 22:42
De Bruyne (7) minden gólban részt vállalt (Fotó: AFP)
Skócia, illetve Kazahsztán elleni győzelmével a belga és az orosz válogatott is karnyújtásnyira került az Európa-bajnoki részvétel kiharcolásához. Ciprus biztosan gyűjtötte be a három pontot San Marino otthonában az I-csoportban.

A csoport listavezetője, Belgium tíz perc után megszerezte a vezetést gyors kontra végén Romelu Lukaku 49. válogatottbeli góljával, amivel nagy lépést tett az Eb-részvétel felé. Alig negyedórával később Thomas Vermaelen gyakorlatilag le is zárta a három pont megszerzésének kérdését. A rutinos bekk 71. válogatott mérkőzésén másodszor volt eredményes – az első gólját még 2009-ben éppen a magyar válogatott ellen szerezte.

Az újabb vendégtalálatra nem kellett még tíz percet sem várni, szöglet után Toby Alderweireld fejese a lécről pattant a gólvonal mögé – ez volt Kevin De Bruyne harmadik gólpassza, mindössze 32 perc alatt. A Manchester City ásza aztán a második félidő hajrájában maga is feliratkozott a gólszerzők közé, beállítva a 4–0-s vendéggyőzelmet.

A csoport második helyén álló Oroszország a harmadik helyet elfoglaló Kazahsztánt fogadta, és módfelett nehezen csikarta ki a győzelmet. Hiába volt a házigazdáknak több mint 25 lövésük, ebből csak három találta el a kaput, és csak a 89. percben Mário Fernandes góljával sikerült megnyerniük a mérkőzést.

Ezzel a két eredménnyel – a belga és az orosz győzelemmel – gyakorlatilag eldőlt, hogy ez a két válogatott végez a továbbjutást jelentő első két helyen, s a belgák már a következő játéknap be is biztosíthatják Eb-részvételüket.

San Marino számára alig 70 másodpercig élt a remény, hogy esetleg lehet valami keresnivalója Ciprus ellen, ennyi ideig tartott Jannisz Kuszulosz számára megszerezni a vezetést a szigetországiak számára.

A korai gólt csak a félidő végén követte újabb találat: Fotisz Papulisz lapos, erőtlen és középre tartó lövését védte be Simone Benedettini kapus. A fordulás után bő fél óra elteltével két perc alatt szerzett két gólt Ciprus – előbb Kuszulosz szerezte meg második gólját, majd Kosztakisz Artimatasz is feliratkozott a gólszerzők közé.

PAPULISZ POTYÁJA

EB-SELEJTEZŐ

I-CSOPORT
Skócia–Belgium 0–4 (R. Lukaku 10., Vermaelen 24., Alderweireld 32., De Bruyne 84.)
Oroszország–Kazahsztán 1–0 (Mário Fernandes 89.)
San Marino–Ciprus 0–4 (Kuszulosz 2., 73., Papulisz 39., Artimatasz 75.)