Euro 2012: a bíróknak kell kezelniük a rasszista megnyilvánulásokat

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.06.06. 19:25
Címkék
Figyelmeztette a pénteken kezdődő lengyel-ukrán közös rendezésű kontinensviadalon részt vevő futballistákat Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke, hogy sárga lapot kaphat az a játékos, aki tüntetésképpen levonul a pályáról, ha rasszista rigmusokkal szidják.  

A francia sportvezető két nappal a torna rajta előtt tartott sajtótájékoztatóján elmondta: egyedül a játékvezetők döntésén múlik, hogy egy összecsapást félbeszakítanak vagy adott esetben beszüntetnek a rasszista megnyilvánulások miatt.

Az UEFA elnöke ezzel elsősorban Mario Balotelli nyilatkozatára reagált, ugyanis a Manchester City színes bőrű olasz válogatott támadója nemrég azt mondta, hogy ő lesétál a pályáról, ha ilyen jellegű támadások érik.

„A játékvezetők tisztában vannak az ilyen esetekben érvényes szabályokkal, tudják, hogy mi a dolguk" – tette hozzá az olasz Pierluigi Collina, a UEFA játékvezetőinek ellenőre, korábbi kiváló bíró.

Legfrissebb hírek

Kétgólos hátrányból felállva szerzett pontot hazai pályán a Budafok

Labdarúgó NB II
11 perce

Bolla Bendegúz: Az írek szeretik provokálni az ellenfelet, ezt okosan kell kezelni

Magyar válogatott
13 perce

Marco Rossi: Számunkra a rájátszás elérése a cél!

Magyar válogatott
26 perce

Az NL-ből már nem vezet út a magyar válogatottnak a vb-pótselejtezőbe

Magyar válogatott
33 perce

Férfi vízilabda ob I: másodszor nyert az UVSE

Vízilabda
1 órája

„Hihetetlen” – Szoboszlai Dominik megnézte a hat évvel ezelőtti FIFA-kártyáját – videó

Légiósok
1 órája

Szenzációs bemutatkozás a szlovák válogatottban: Tomás Bobcek első válogatott meccsén döntötte el a mérkőzést

Foci vb 2026
1 órája

Heimir Hallgrímsson: Nagyon tetszik, hogy ezen az úgynevezett döntőn a saját kezünkben van a sorsunk

Magyar válogatott
2 órája
Ezek is érdekelhetik