Hamilton rajtbüntetést kapott Verstappen feltartásáért – hivatalos

H. L.H. L.
2025.05.24. 19:17
Hamiltonra nehéz verseny várhat a hátrasorolás után (Fotó: AFP)
A Formula–1-es Ferrari hétszeres világbajnoka, Lewis Hamilton három rajthelyes büntetést kapott Max Verstappen feltartásáért, aminek következtében a hetedik helyről vághat neki a Monacói Nagydíj versenyének.

Mint ismert, Lewis Hamilton a monacói időmérő első szakaszában állta a címvédő Max Verstappen útját, miután csapata félretájékoztatta rádión. A hétszeres világbajnok azt az információt kapta, hogy a Red Bull-os lassít mögötte, de a valóságban a holland gyors körön érkezett a Ferrari mögött. A sportfelügyelők közvetlenül az eset után jelezték, hogy vizsgálat fog indulni az ügyben, s a kvalifikáción eredetileg a negyedik rajthelyet kisajátító brit versenyző meghallgatásának időpontját 17 óra 55 percre tűzték ki.

Noha a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) a hivatalos dokumentumban rámutat, hogy a Scuderia valóban félrevezette a versenyzőt, ezt nem tudta enyhítő körülménynek minősíteni, így az ilyen esetekben megszokott 3 rajthelyes büntetést osztotta ki Hamiltonnak. A hátrasorolás értelmében Verstappen lépett előre a negyedik pozícióba, valamint Isack Hadjar és Fernando Alonso is nyert fejenként egy-egy helyet, miközben a hétszeres világbajnok a hetedik rajtkockából lesz kénytelen nekivágni a 78 körös versenynek. 

Nem a Ferrari brit versenyzője volt az egyetlen, akit megbüntettek az időmérőt követően, a pénteken már egy rajthelyes hátrasorolást összeszedő Lance Strollt további három pozícióval sorolják vissza, miután feltartotta Pierre Gaslyt a Q1-ben. Az Aston Martin pilótáját a csapata tájékoztatta a francia érkezéséről, ugyanakkor arról nem informálta, hogy Hamilton is érkezik mögötte, és megelőzheti őt. Stroll félrehúzódott az egyébként nem gyors körön érkező Ferrari elől, amit követően visszatért a versenyívre, ahol az Alpine érkezett. 

A kanadai azzal védekezett, hogy a nap állása miatt nem tudta megítélni, milyen színű autó ment el mellette, így tévesen azt hitte, már nem érkezik újabb kocsi mögötte. Noha az ítélethozók elfogadták ezt a magyarázatot, ez nem csökkentette a büntetés mértékét. Az összességében négy rajthelyes büntetést összeszedő Stroll az utolsó előtti, míg a pénteken tíz rajthelyes hátrasorolást kapó Oliver Bearman az utolsó pozícióból indulhat vasárnap.

 

MONACÓI NAGYDÍJ, A VERSENY RAJTSORRENDJE

1.Lando NorrisbritMcLaren-Mercedes
2.Charles LeclercmonacóiFerrari
3.Oscar PiastriausztrálMcLaren-Mercedes
4.Max VerstappenhollandRed Bull-Honda
5.Isack HadjarfranciaRacing Bulls-Honda
6.Fernando AlonsospanyolAston Martin-Mercedes
7.Lewis Hamilton*britFerrari
8.Esteban OconfranciaHaas-Ferrari
9.Liam Lawsonúj-zélandiRacing Bulls-Honda
10.Alexander AlbonthaiföldiWilliams-Mercedes
11.Carlos SainzspanyolWilliams-Mercedes
12.Cunoda JukijapánRed Bull-Honda
13.Nico HülkenbergnémetSauber-Ferrari
14.George RussellbritMercedes
15.Andrea Kimi AntonelliolaszMercedes
16.Gabriel BortoletobrazilSauber-Ferrari
17.Pierre GaslyfranciaAlpine-Renault
18.Franco ColapintoargentinAlpine-Renault
19.Lance Stroll**kanadaiAston Martin-Mercedes
20.Oliver Bearman***britHaas-Ferrari
*: 3 rajthelyes büntetés feltartásért.
**: 1+3 rajthelyes büntetés baleset okozása (első szabadedzés), illetve feltartás (időmérő) miatt.
***: 10 rajthelyes büntetés piros zászlós szakasz alatti előzés miatt (második szabadedzés).
 

 

71. MONACÓI NAGYDÍJ
MÁJUS 23., PÉNTEK
1. szabadedzés1. Leclerc 1:11.964
2. szabadedzés1. Leclerc 1:11.355
MÁJUS 24., SZOMBAT
3. szabadedzés1. Leclerc 1:10.953
Időmérő1. Norris 1:09.954
MÁJUS 25., VASÁRNAP
A verseny (78 kör, 260.286 km) rajtja15.00
KÖVETKEZŐ VERSENYEK
Spanyol Nagydíj, Barcelonajúnius 1., 15.00
Kanadai Nagydíj, Montrealjúnius 15., 20.00
Osztrák Nagydíj, Spielbergjúnius 29. 15.00

 

Legfrissebb hírek

Norris magabiztos sikert aratott Verstappen és Antonelli előtt; Piastri kiesett a Hungaroringen

F1
8 perce

Nálunk forgat a Trónok Harca sztárja, Liam Cunningham – eljött megnézni az F1-es Magyar Nagydíjat

F1
59 perce

Malajzia rendezi az idei Bahreini Nagydíjat – hivatalos

F1
4 órája

Csúcstalálkozók a dobogón: Göncz-Senna, Deutsch-Schumacher, Lamperth-Räikkönen és a többiek

F1
5 órája

Mattia Binotto sosem feledi a budapesti bajnoki ünnepléseket Schumacherrel

F1
6 órája

Szépség és szörnyeteg: a hollóházitól a hatlábú kutyán át a herendiig – GALÉRIA

F1
8 órája

„Gumi helyett az autó kopik” – Verstappen már túl van a kétségbeesésen

F1
19 órája

Antonelli is rajtbüntetést kapott a hungaroringi időmérő után – hivatalos

F1
21 órája