Európa-liga: az UEFA tagszövetségei kiállnak a Sion kizárása mellett

2011.09.21. 17:26
Címkék
Szerdán az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) tagországai közös közleményben tudatták, hogy egyetértenek a Sion Európa-ligából való kizárásával.

Vanczák Vilmos klubja az európai szövetségnél fellebbezett a döntés ellen – eredménytelenül –, amelyet aztán egy svájci polgári bíróságon is megtámadott. Az UEFA 53 tagállamának állásfoglalása szerint a sportnak, így a labdarúgásnak is meg kell őriznie függetlenségét a helyi igazságszolgáltatási szervekkel szemben, mert ez garantálja leginkább, hogy minden résztvevő azonos elbírálás alá essen.

Ha valamely klub nem hajlandó elfogadni a labdarúgás családjának szabályait, akkor ne vegyen részt annak versenysorozataiban – áll a közleményben.

A Siont azért zárta ki az UEFA az Európa-ligából, mert a Celtic elleni selejtezőn jogosulatlanul szerepeltetett öt játékost.

Legfrissebb hírek

Kanada és Anglia a legveszélyesebb a szögletek után

Foci vb 2026
3 perce

A ZTE amerikai-magyar védőjét nem lepte meg, hogy ennyire jól megy az amerikai csapatnak

Foci vb 2026
22 perce

A kaliforniai baseball-meccsen is tudta mindenki, hogy Mexikó gólt szerzett – videó

Foci vb 2026
29 perce

Vajon látunk-e élesben is ilyen pontos összjátékot a belgáktól?

Foci vb 2026
32 perce

Harangi Aiden: Az Egyesült Államok a világbajnokságot is megnyerheti

Foci vb 2026
33 perce

Guineai játékosok jönnek Magyarországra – Debrecenbe csatár érkezett

Labdarúgó NB I
1 órája

Raúl Rangel 23 éves koráig várt az élvonalbeli bemutatkozásra – bemutatjuk a mexikóiak eddig hibátlan kapusát

Foci vb 2026
1 órája

Téglagyárban, hentesüzletben és pékségben is dolgozott Guillermo Ochoa utódja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik